Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A munkáltató megszabhatja...

A munkáltató megszabhatja mely banknál van szép kártya számlám?

Figyelt kérdés
Azzal szembesültem, hogy K&H-nál vagyok, de a munkahely azt mondta, hogy csak OTP-s szép kártyára tudnak fizetni. Ez tényleg így megy? Hol találhatok erről pontos infót?

2023. márc. 1. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez tényleg így megy. Pontos infót minden bizonnyal a céges cafeteria szabályzatban fogsz találni.
2023. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg. A munkaadó oda tud kifizetni akivel leszerződött. Neked meg teljesen mind1, mert a szép kártya ingyen van... Az OTP-shez még csak menni sem kell sehova, otthonról neten megköthető ha van ügyfélkapud.
2023. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És nem számít, hogy mely banknál van a fix számlám amire a fizetést kapom?

Nem kell másik fő számla az OTP-nél, hogy legyen szép kártyám?

Csak simán lehet, hogy a szép kártya OTP-s a Fizetéses meg K&H-s?


Most így belegondolva jó nagy baromság.:D De köszönöm az segítségeket! :D

2023. márc. 1. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

1. Nem számít

2. Nem kell

3. Pontosan ahogy mondod

2023. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek ment a zöld!
2023. márc. 1. 18:48
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
1-2 téved. Már nem az a rendszer van mint régen, már nem a munkáltatók vannak szerződve a szép kártyára, hanem a munkavállalók. A cégednek tökmindegy, hogy hol van a számlád, megadod neki a szép számlaszámot és tudnak rá simán utalni.
2023. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6-os Erről tudsz valamilyen forrást linkelni kérlek?
2023. márc. 1. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

Le lehet pontozni a hatos válaszomat, akkor is nekem van igazam. Van a cégeimben szép kártya juttatás és a cég senkivel nem szerződött, csak a munkavállaló. De amúgy fél perces guglizással meg is található. Ez pl az mkb oldalán van:


“Munkáltatóként Önnek nem kell szerződést kötnie a bankunkkal.

1. Egyeztesse a munkavállalóval, hogy mekkora összegű juttatást kér.

2. A munkavállaló igényeljen MKB SZÉP Kártyát online a VideóBANKon keresztül, vagy személyesen bármelyik fiókunkban.

3. A munkavállaló az igénylés után küldje el Önnek az MKB SZÉP Kártyás számlaszámát. A számlaszám az MKB SZÉP Kártya szerződésben szerepel.

4. Utalja át a juttatást az MKB SZÉP Kártyás számlára.”


Forrás: [link]


A munkáltató ha jófej, akkor a munkavállalók helyett nyithat nekik csoportosan számlát. Az otp-nél legalábbis biztosan van ilyen lehetősèg.

2023. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az #1-es válaszoló vagyok.

Én például nem azért pontoztalak le, mert szerintem ne lenne igazad: én például egy percig sem vitatom, hogy egy cég ne tudna akár OTPS, akár KHs, akár MKBs SZÉP kártyára mindenféle szerződés nélkül.


Én azért pontoztalak le, mert nem az a kérdés, hogy tud-e utalni a munkáltató, hanem az, hogy fog-e oda utalni. Én eddig két multinál dolgoztam, mindkettőnél meg volt mondva, hogy csak egy adott bank által vezetett SZÉP kártyára fognak utalni, másikra nem.


Tudnának utalni másikra? Minden bizonnyal. Fognak oda utalni? Nem: meg van mondva, hogy csak az adott banknál vezetettre utalnak. Miert van megmondva? Mert a SZÉP kártya béren kívüli juttatás, amit a munkáltató oly módon biztosít, ahogy jónak látja.

2023. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan az a helyzet, mint a mit a 9es ír. Idén vezettek be szép kártyás juttatást, nekem kh szép kártyám volt se arra nem utal a cég, csak OTP-sre. Mert csak. Dolgozokent ebbe beleszolasunk nincs, úgyhogy kértem egy OTP kártyát online és szevasz.
2023. márc. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!