Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Páromnak volt egy Provident...

Páromnak volt egy Provident hitele, amit 2019-ben rendeztünk de még mindig Khr listán szerepel ez, nem lehet ezt töröltetni?

Figyelt kérdés

70 ezret vett fel 2015-ben személyi kölcsönt , és nem tudta vissza fizetni, utána együtt rendeztük 2019ben, 96000 ft lett visszafizetve valami B2Kapitalnak.

Nem 1 év után kellene törlődnie?

Most kértük le a KHR listát mert majd lakáshitelt szeretnénk felvenni. Nem lehet ezt töröltetni? Nem veszteséggel zárult nekik.


2023. márc. 2. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Én azt gondolom, mivel nem tudta visszafizetni időben és feltehetőleg a 4 évben nem is szólt róla negatív KHR listás lett ami ha aláírta a szerződést akkor lehet 5 vagy 10 év is mire automatikusan lejön. Ha esetleg negatív a dolog (még ha vissza is van fizetve) a bank ezt látja és nem fog neki örülni.
2023. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"5 évig maradsz passzív státuszban akkor, ha a tartozásodat nem rendezed, és a bank kénytelen azt veszteségként leírni."
2023. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, ha veszteséggel zárul 5 év, ha nem akkor 1 év
2023. márc. 2. 09:31
 4/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha csak a tárolhatósági nyilatkozat miatt látszik azt vissza lehet vonni.
2023. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen az van írva oda! Hogy lehet visszavonni,vag, hova forduljunk? Köszönöm!
2023. márc. 2. 19:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy*
2023. márc. 2. 19:27
 7/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
2 lehetőség van, 1 a Providentnek szólsz hogy vonják vissza(ha foglalkoznak vele), vagy közvetlen a BISZ Zrt-nek mint adatkezelőnek.
2023. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget
2023. márc. 3. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!