Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar állampapíroknál a "K",...

Magyar állampapíroknál a "K", "J", "I" végződések mit határoznak meg?

Figyelt kérdés

Mit jelentenek, mit határoznak meg a "K", "J", "I" végződésű állampapírok?

Miben térnek el egymástól a betű-végződés miatt?



2023. márc. 2. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az adott évben lejáró államkötvényeket az ABC betűivel különböztetik meg egymástól. Mint az A és B osztály az iskolában.
2023. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Más tollával ékeskedem, de ezt találtam:


Ha valaki belekeveredne a kötvények jelölésébe (saját gyűjtés) :) :

Az évszám mindig a lejárat évét adja (gondolom, ez egyszerű :) )


Ha az évszám előtt van betű:

N - MÁP+, K - 1MÁP (egyéves papír) az évszám után /-jellel a lejárat hete található vagy az év közbeni indulástól számított hét száma. Pl: N2026/01, K2023/37.

D - DKJ- Diszkont kincstárjegy. A D után a lejárat dátuma van ÉÉHHNN formában. Pl.: D230823 (másodpiacos hozzáférés)


Ha az évszám után / jel és 1 betű van:

/A-F - fix kamatozású magyar államkötvények (másodpiacos árfolyammal és hozammal) 2019.06.01 előttiek adókötelesek

/G - mint az előbbiek csak ez zöld (green) kötvény)

/B-vel vannak kint változó kamatozású papírok is (2023/B, 2027/B, 2029/B), amik a BUBOR-hoz vannak kötve.

/I-J-K-L - PMÁP,

/N-O-P - Bónusz állampapír,

/S - Baba kötvény,

/X-Y - P€MÁP €-s állampapír,

/Z - Önkormányzati államkötvény.


KTJ/Kincstári Takarékjegy: évszám / római sorszám ponttal. Pl.: 2022/I., de a II.-est 11-gyel jelölik. :F Itt az évszám a kezdet, ha jól tudom. Papír alapú fix címletekkel. Ebbe nem mélyedtem el.

2023. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!