Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha paypalra utalnak, akkor az...

Ha paypalra utalnak, akkor az a pénz a bankszámlámon automatikusan megjelenik, vagy nekem kell majd lekérnem a paypal-ról?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a rendszert, nem is használtam korábban. Paypalon fizettem egy szolgáltatásért, amivel nem voltam elégedett, lemondtam erre írták, hogy visszafizették, 5-10 napon belül a paypal egyenlegemen lesz.

Kérdésem az lenne: hogy ezt nekem majd tovább kell utalnom a bankszámlámra? Vagy félreértem és automatikusan megjelenik, a netbank pedig küld róla értesítést, hogy jóváírást kaptam, mint mikor fizetést kapok?

Tulajdonképpen nem értem ezt a paypal balance dolgot. Most egy számlát hoztam létre a paypalon? Vagy mi? Nem értem ezt az egészet...


Köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 2. 15:14
 1/5 A kérdező kommentje:
nem?
2023. márc. 2. 15:30
 2/5 anonim ***** válasza:

A PayPal egy közvetítő platform, gyakorlatilag úgy teszi lehetővé a pénz mozgást hogy mindkét félnek kedvező.

Ha átutaltál egy összeget PayPal-on akkor az összeg egy adott bankszámlára érkezik, akinek átutaltad az összeget. Visszafizetés esetén ugyanez történik csak fordítva, ha a PayPal-hoz csatolva van a számlaszámod, akkor arra kerül majd az összeg.


A PayPal nem olyan mint a Skrill, a PayPal nem működik online számlaként.

Én így tudok róla, már 8 éve használom a PayPal-t egyszer sem volt gondom vele és összeget sem láttam rajta "tárolódni".

2023. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A kártyám csatoltam, számlaszámot külön nem kellett megadni. Ezért is zavaros nekem ez a "balance" dolog.

2023. márc. 2. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A PayPal-on is van egy számlád, de az nem bankszámla. Ha kártyával fizettél és visszatérítést kaptál, akkor alapvetően a kártyára fog érkezni a visszatérítés is. Ha viszont ez a tranzakció valamiért nem sikerül, akkor a PayPal számládra fog érkezni a pénz. Azt utána később újra elköltheted, vagy lekérheted bankszámlára, de jobb rajta hagyni, mert ha forintban lekéred, pocsék árfolyammal fog váltani.
2023. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszI!
2023. márc. 2. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!