Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik bármelyik banknál...

Létezik bármelyik banknál ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Szóval elég rosszul osztom be a pénzem, viszont albérletet kell fizetni minden hónapban.


És azon gondolkodtam, hogy létezik e ilyen bármelyik banknál:

(Hetente van fizetés)


1. Hét: megkapom a pénzem és x összeget berakok a bankba és “beállítom”, hogy csak és kizárólag x hónap.9-én lehet hozzáférni.

2. Hét ugyanez és szintén csak adott hónap 9. napján lehet felvenni.

És így tovább.

Ugye így akkor számomra elérhetővé válik az albérletpénz 9-én utána tovább is tudom utalni.


hasonlóan működjön mint egy malacpersely gyűjtöm-gyűjtöm és amikor fizetni kell “feltöröm” és fizetek.

Fontos lenne, hogy tényleg ne férjek hozzá a megadott időpontig.


Remélem nagyjából sikerült elmagyaráznom az elképzelésem.



2023. márc. 10. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Olyat tudsz kérni hogy zàroljanak összegeket viszont ìgy előte időzìtve nem. Alternatíva az hogy a malacpersely szàmlàra rögzìtes értéknapos àtvezetéseket amihez nem nyúlsz.. kb ilyen megoldás létezik
2023. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Revolutnál van olyan, hogy egy virtuális széfbe teszel tetszőleges összeget, és az oda berakott összeg nem is látszik az egyenlegeden. Viszont bármikor kiveheted a széfből a pénzed, nem tudod időlegesen zárolni. Olyan számláról nem tudok amely teljesen megvédene magadtól.
2023. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg kár, hogy nincs ilyen szolgáltatás, sok embernek (köztük korábban nekem is) nagyon hasznos lenne.

Én régen azt csináltam, hogy mivel a neten voltam hajlamos nagyobb összegeket elverni, ezért felvettem készpénzben, hogy ne férjek hozzá.

De ezt továbbgondolva esetleg csinálhatod azt, hogy felveszed készpénzben és átváltod euróra vagy valamilyen valutára, és amikor kell visszaváltod. Persze ha hetente veszed fel ennek lesz készpénz-felvételi költsége, meg a váltásokon is veszíthetsz, de talán nem annyi, mintha te dézsmálnád meg.

De ha van egy nagyon megbízató embered, neki is odaadhatod a készpénzt.

2023. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden fejben dől el! Nincs olyan függőség ez mind a te fejedben keresendő! Ne a banktól várd hogy beossza a pénzedet! Vegyél erőt magadon és határozd el hogy mostantól befogod osztani a pénzedet! Régebben majdnem mindennap koĺát ittam... Ma akkor veszek kólát ha megkivánom heti 2szer kb vagy 1szer! Mert fejben elhatároztam hogy nem fogok mindennap kólát inni! Te döntesz!
2023. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:
100%

Vehetsz diszkont kincstárjegyeket. Az albérlet fizetési hete megfelelő lejáratra. Csak az a gond, hogy mostanában már kb. 1 hónapos a legrövidebb lejárat, amit az ÁKK hajlandó eladni. Úgyhogy kell egy hónapnyi tartalékpénz, ami amúgy 13% körül kamatozik.

Ennél csak az lehet egyszerűbb, ha a pénzeket fizetéskor beteszed egy-egy borítékba és lezárod. És ráírod, hogy "Laci ne nyisd ki, mert a híd alatt fogsz éjszakázni". (A keresztnevet a sajátoddal kell helyettesíteni.)

Vagy megbeszéled a bérbeadóval, hogy Te minden héten utalni akarod a havi pénz 12/52-ed részét. És beállítasz egy rendszeres heti utalást, hogy mikor megjön a fizetésed, huss, már át is repült az albérlet díja a tulaj számlájára.

2023. márc. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3: Ezt nem értem, hiszen készpénzzel is tudsz fizetni neten vett dolgokért.
2023. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
#3 nagyon szomorú hogy van ilyen aki ennyire nem tud bànni a pénzével. Viszont ha létezne ilyen funkció akkor kb azt a hatàst érnénk el vele mint amikor a drogostól elveszik az anyagot és nem adjàk neki oda. Szerintem egyik banknak sincs szüksége arra hogy egy magadfajta az "elvonàsi" tünetek miatt bemenjen és borogassa az asztalt :D
2023. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%
Működés szempontjából nem pont így működik de beállítható az adott szolgáltatás ráadásul ingyen…Szal van ilyen vagy ehhez hasonló… és annál a banknál dolgozom ahol megoldható 😅
2023. márc. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as esetleg ha tudnál bővebb infót adni azt megköszönném.
2023. márc. 18. 10:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami kamu bank lesz ez
2023. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!