Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki értékbecslőt lakáshiteln...

Banki értékbecslőt lakáshitelnél zavarja, ha felszedték a szőnyegpadlót?

Figyelt kérdés

Hamarosan panellakást szeretnék vásárolni. Szükségem lesz hozzá lakáshitelre is. Elképzelhető, hogy olyan lakást választanék, amire ráfér a felújítás. Ezek között láttam olyan hirdetést, amiben már felszedték a szőnyegpadlót vagy mondjuk kiszedték a konyhabútort.


/Gondolom, hogy nagyon rossz állapotú lehetett, megvásárlás után ígyis-úgyis ez lenne a sorsa./


De kicsit elbizonytalanodtam, hogy vajon a banki értékbecslésnél nem kizáró ok az, hogy így viszonylag lakhatatlan vagy majdnem lakhatatlan a lakás?


Vagy a padlószőnyeg hiány még oké, esetleg a konyhabútor hiány is oké, de mondjuk egy kiürített, kád és zuhany nélküli vagy nem használható lefolyójú fürdőkádas fürdő már kizárja a banki hitel igénybevételét?


Egyáltalán, hogy állnak ehhez a bankok? Azt látja benne, hogy mindjárt nekikezdek a feljavításnak, vagy aggasztja, hogy alig használható lakás a fedezet?



2023. ápr. 1. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szőnyegpadló az mindegy.

Azonban a többi, az igenis fontos, ugyanis ezektől "ÖSSZKONFORTOS" a lakás. Magyarul ha nincs benne fürdőszoba és konyhabútor tűzhellyel, akkor az nem lakható. Ezek a lakás tartozékai kell hogy legyenek, valamint villanykapcsoló, foglalat. Körte nem.

Ne is próbálkozzatok ilyen fedezettel nert automatikus és jelentős értékcsökkenés miatt talán nem is fogadja el a bank.

2023. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ.

Láttam még egy fajtát, erről tudsz mondani valamit: ez egy pici 35 nm-es panel volt, ahol a főzőfülkében kihagyták a tűzhelyet. Sütő egyáltalán nem volt benne, hely se neki, a főzésre pedig egy modern, de csak símán konnektorba dugható villanyfőzőlap szolgált.

Akkor lehet, hogy hiába volt mutatós a lakás, ez se lenne összkomfortos? Végülis miért lenne előírva, hogy mennyi konyhabútort akarok?


A fürdő funkcionalitását értem, azzal egyet is értek.

2023. ápr. 1. 17:32
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a felújítandó (akár nagyon felújítandó) állapot nem probléma, rengeteg olyan lakást vesznek hitellel, ahol a disznót nem tartanád.


A lakás értékét viszont alaposan visszahúzza az ilyen állapot, tehát kevesebbre fogják értékelni, kevesebb hitelt kapsz rá.


A bank ugyanis mindig úgy gondolkozik, hogyha nem fizeted a hitelt, akkor neki gyorsan értékesíteni kell tudnia a lakást, a lepukkant állapotút pedig messze áron alul tudja csak gyorsan eladni (nem biztos, hogy más is beleszeret a project lakásba). Arra semmi garancia nincs, hogy te akarod/tudod felújítani, így aztán a pillanatnyi állapotot fogja alapul venni.

2023. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as!


Akkor szerinted önmagában a pl. konyhabútor hiánya nem eleve kizáró ok a bankoknál? Az értéke persze, hogy kevesebb egy ilyen lakásnak, nyilván én is azért gondolkodnék benne, mert én is kevesebbet adnék érte. Csak valamennyi hitelre akkor is szükségem lenne hozzá. Tehát ez egy panelban lévő lakás, maga fürdő vagy a konyha ott van benne, csak mondjuk már kiszedték belőle a szutyok konyhabútort, felszedték linóleumot, szobákból a szőnyegpadlót, amit én is úgyis kidobnék belőle, akkor meg már legalább nem kell hurcolni.

2023. ápr. 1. 18:04
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem, alapjában véve csak a konyhabútor hiánya nem lesz probléma a banknak, ha minden rendben van. Akkor lesz csak probléma, ha társul mellé még pár kockázat (pl ha nem csak lelakott, de nem túl forgalomképes környéken is van mellette, akkor már nem biztos, hogy annyira lelkes lesz a bank).


Sokan vannak úgy, hogy felújítás közben elfogy a lendület (elfogy a pénz, válnak, belefáradnak a project lakásba, stb), és akár félig szétvert lakás is piacra tud kerülni.

Lehet, hogy van olyan bank, aki semmiképpen nem hitelez ilyen lakást, de általában ezekre is lehet kapni hitelt, nyilván messze a törvényi vagy belső banki szabályzási maximumok alatt.

2023. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4# Most akkor az a helyzet hogy a 35 m2 főzőfülkés rezsós lakásra szeretnél minél több hitelt?

Vagy ez lenne a fedezet?

2023. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös!


Köszönöm, ez megnyugtató (nagyvárosi, megyeszékhelyi, jó környéken lévő lenne a lakás).

2023. ápr. 1. 18:31
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os!


A megvásárlandó lakás lesz a fedezet. Még egy picit gyűjtögetek az önrészre, de egy éven belül tervezem megvenni a lakást. Így most már elkezdtem nézegetni a város (Szeged) ingatlankínálatát, egyelőre főként az ingatlan.com-on. Mivel a jövőt nem ismerjük, így többféle esetre is számolgatok, hogy mikor érem el azt a megtakarítást, ami mellett már vásárolhatok. Így jött képbe, hogy az egyik lakás, aminek a hirdetését néztem, az szinte teljesen ki van ürítve, tényleg kiszedték a konyhabútort is. A másik lakás pedig ugyan fel van újítva, de ilyen pici főzőfükés, abból teljesen kihagyták a tűzhely helyét is, ott van a főzőlap. A kiürített konyhásnál merült fel bennem a kétség, hogy de egyáltalán hiteleznek-e ilyet a bankok, a másiknál meg az itteni első válasz miatt merült fel a kérdés, hogy lehet, akkor az sem hitelezhető?


Mostanában eléggé felgyültek a piacon a lakások, igyekszem végiggondolni a lehetőségeimet. Olyan lakást, amire egyáltalán nem ad a bank hitelt, olyat teljesen fölösleges néznem. Amire elvben igen, azzal érdemes számolgatnom, annak az áralakulását már igyekeznék követni.

2023. ápr. 1. 18:44
 9/19 anonim ***** válasza:

8# Értem. Akkor ha nem teljesen felszerelt a lakás, alkudd le az árát, mondván, konyhát kell bele teremtened.

Egyébként vannak akár ingyen elvihető konyhák is, meg tűzhely is, ezekkel berendezheted magadnak használhatóra. A bankot meg kérdezd meg hogy komfort nélküli lakásra is adnak e hitelt. Ez nem mindegy hogy megyeszékhely jó nevű panelnegyedében van, vagy isten háta mögötti néhány lelket számláló lakosságszámú településen.

Ha az előbbire mégsem ad hitelt a bank, akkor marad a b verzió, hogy összeszedsz bele ingyen egy tűzhelyet konyhablokkot.

Menni fog szerintem.

2023. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az összes bankban lehet kérni előzetes értékbecslést, ha kockázatosnak tűnik a lakás hitelezhetősége. Ha nem szeretnél CSOK-ot és támogatott hitelt, akkor nem feltétlenül probléma a burkolatok hiánya, de az ingtlanra adható maximum hitelösszeget befolyásolja az állapot is. %-os arányban mennyi önerővel tervezel?
2023. ápr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!