Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi 300 ezer költés... 5000...

Havi 300 ezer költés... 5000 forint banki jutalek nem sok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem figyelni... Havi 5000 forintot von le a bank. 300 ezer érkezik ennyit is költök.


Mkb.


Szerintetek ez nem sok?


Fel akarom őket ma hívni, de addig is érdekelne a véleményetek.


2023. ápr. 4. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Kinek mi a sok. Nagyon sokféle számlacsomag létezik.
2023. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 krwkco ***** válasza:
100%

Ilyen számlacsomagot választottál. A bank ritkán téved. Előre megmondja, hogy mi mibe fog kerülni (kondíciók) és minden tételt egyesével beírnak a számládra. Ha ezezeket ellenőrizted és nem stimmel valami, akkor érdemes őket felhívni.

De ha az a kérdésed, hogy ez a számlacsomag a költségek alapján rossz-e, akkor a válasz igen.

2023. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Az én 0 költségemhez képest sok.

Hívd fel őket, felolvassák neked a kondíciós listát, így ahelyett, hogy ingyen elolvasnád magadnak, fizeted a percdíjat a telefontársaságnak…

2023. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Mivel nem írtad, hogy milyen tételekből áll össze, így senki nem fog tudni neked értelmeset mondani.
2023. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Mire von le ennyit? Havidíj? Utalások díja? SMS értesítés díja? Csop. beszedések díja?
2023. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

~1,65%


Szerintem nem sok.

2023. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez relatív.


A saját környezetemben sokszor kérnek, hogy segítsek, mert sok a banki költség. Általában 3 okra vezethető vissza:


1) Nem, nem sok, máshol is ennyi lenne

2) Sok, mert telerakta presztízs dolgokkal a csomagot a biztosítástól a minden apróságról SMS-t küldésen át a csilli-villi bankkártyáig, és ki tudja, mi mindenig, aminek persze költsége van, a felét a kifizetett szolgáltatásoknak nem is használja.

3) Magasról tesz az egészre, hiába van magas fizetése, sok költése, valami alap csomagban van, ami hiába tűnik elsőre olcsónak, ha mindenért fizetnie kell. Vagy amikor a fele számlavezetést megspórolhatná, ha még egy havi terhelést csoportosra állítana, de ennyi fáradtságot nem vesz.

2023. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Eddig havi 331 forint volt a számlacsomag díja. Februártol 4.971 Ft lett... Megneztem a kivonatokat.


Meg nem kaptam választ a banktól.


A kollégáink ugyanebben a számlacsomagban vannak és nekik változatkanul 331 Ft.

2023. ápr. 4. 10:57
 9/17 krwkco ***** válasza:
80%

Egy rejtély:

Miért van az, hogy az emberek a számlaköltségeikről kérdeznek, de az esetek többségében nem írják meg, hogy melyik bank melyik számlacsomagja? Úgy túl könnyű lenne válaszolni?

2023. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig havi 331 forint volt a számlacsomag díja. Februártol 4.971 Ft lett... Megneztem a kivonatokat."


Olyan nincs, hogy egy 331 forintos csomag majd 20x-ra dráguljon.


Olyan viszont van, hogy az előző csomagod akciós volt, megszűntették, és átkerültél automatikusan egy másik csomagba, vagy lejárt az akció miatt adott kedvezmény, és mostantól fizetheted a teljes árat. A 1-2 bank gyakran csinálja. A többség rá se néz, hogy újra válasszon valami kedvezőbb csomagot, fizeti simán, a megemelkedett költségeket.

2023. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!