Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik megoldás lenne a jobb?

Melyik megoldás lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy válás miatt ki kell vásárolnom a feleségem tulajdonrészét a lakásból, ami 25M forint.


Jelenleg pont 6M forint likvid pénzem van, illetve van 16M részvényem, amiket tavaly vásároltam, de ezek TBSZ számlán.


A kérdés igazából az lenne, hogy szerintetek mi érné meg jobban:


- Felvenni 6M forint mellé 19M hitelt 9% körüli kamatra, hagyni a TBSZ-t és bízni benne, hogy 5 év múlva (amikor lejár) a részvények többet hoznak, mint évi 9% (tehát többet, mint amennyi kamatot addig kifizetek a lakáshitelre), vagy


- Feltörni a TBSZ-t, kivenni a 16M-t, hozzácsapni a meglévő 6-hoz és felvenni 3M forint hitelt és inkább visszaépíteni a részvény portfóliót szép apránként?


Nekem a matek azt adja ki, hogyha nem kakilja össze magát a világgazdaság és a részvények 5 év alatt tényleg hozzák majd azt, amit átlagban szoktak, akkor jobban járnék most azzal, ha nem babrálnám a TBSZ-t és inkább hitelt vennék fel többet, de érdekel Ti mit gondoltok.



2023. ápr. 6. 00:25
 1/6 krwkco ***** válasza:
100%

Itt két független kérdés van:

1. Érdemes-e feltörni a TBSZ-t? Ez attól függ, hogy ha eladod az összes részvényt, akkor mennyivel lenne több pénzed, mint amennyit befizettél. A különbözet után kell 15%-ot adózni. Ezt Neked kell kiszámolni.

2. A második, hogy a lakásvásárlástól függetlenül érdemes-e hitelt felvenni, hogy részvényekbe fektesd? Ezt senki nem tudja. De a pesszimista és realista válasz az, hogy nem.

2023. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Én a helyedben elengedném a részvenyeket most, ha nem vagy nagyon minuszban.

Senki sem tudja mi jön.

2023. ápr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pénzügyi szakember, én a kisebb adósságot választanám, valahogy azt érzem biztonságosabbnak. Nyilván ez adódhat abból is, hogy nincsenek komolyabb megtakarításaim.
2023. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem is van tbsz meg részvények de azert mert nem tudok ingatlant venni belőle.


De soha nem hozott hú de jól igazabol neked évi 9 százalék felett kell hozni hogy nyerj. Inkább úgy mondom 3 év után 27 százalék átlagban, akkor vagy nullan. Nem nyertél, nullan


Ha eladod megveszed kecot, 25 millió esetén havi 400 lett volna a törlesztő tehát 400at félre tudsz rakni, 3 év alatt 12 millió amit ha emelkednek a részvények hoz úgyis, hogy részleteiben pakolod vissza. A mérték kérdés ahogy te se tudtad hogy a tbsz mit hoz de ennek arányában.


Hogy melyik a jobb ? Nem tudom de ezeken gondolkozz el

2023. ápr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hitelt nem vennék fel azért, hogy a részvényekhez ne kelljen hozzányúlni.


Nem opció, hogy feleségeddel megállapodj a törlesztés részleteiről és részletekben fizesd ki?


Pl. 6m kifizetsz azonnal, havi szinten megállapodtok mennyit utalsz (akár ügyvéddel, lepapírozva, pl. 300e/hó). A végén nem 25m törlesztesz, hanem mondjuk 27m (neki is megérje).


Második opciónak a lakás eladást tartom legjobbnak.

2023. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

08.43, Te ugye viccelsz? Senkinek nem éri meg ma részletre eladni úgy a lakását, hogy évek múlva majd kap a 25M Ft helyett 27M Ft-ot. Igen buta lenne a feleség, ha ebbe belemenne.


Most akinek van 25M Ft-ja és azt berakná infláció követő állampapírba, 1 év alatt kapna 3,7M Ft kamatot, nem évek múlva, mert 15-16% a MÁK-nál idén a kamat.

2023. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!