Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem külföldön lakom hanem...

Nem külföldön lakom hanem uniós területen és sürgősen utalnom kéne 200 millió forintot magyarországi ember bankszámlájára. Hazautazni és magyar bankszámlát nyitni nincs idő és a papírjaim sincsenek meg hozzá. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A családom segít, utal nekem utal nekem revolutra vagy wisére ennyit, de mi a teendő hogy ne legyen fennakadás?
2023. ápr. 17. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%

Szólsz, hogy külföldről utalsz, ha gond lenne, tudják.


Amúgy a külföldi utalás sem sok idő már, ha jól tudom, az is megjön 1-2 perc alatt.

2023. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Ugyanaz a teendo, mint 20 000 Ft utalasa eseten.
2023. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
A te helyedben ekkora összegnél felhívnám a bankomat telefonon. Én ezt tettem egy ötvenmilliós házvásárlás esetén, és nem bántam meg, mert a 10 millió Ft feletti utalásokra más szabályok vonatkoznak.
2023. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Igazad van, én is a gyakorikérdéseken érdeklődnék ilyen ügyben.

Azon kívül, hogy zavaros a kérdésed, ki utal mit meg hova, meg egyáltalán hol laksz, nem külföldön azzal azt akartad-e írni, hogy nem uniós területen, lehet, hogy a 200 millát is benézted. :)


Amúgy a 2-esnek (is) igaza van.

2023. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
A számlavezető bankod tud erről felvilágosítást adni és akár az utalást ott helyben el is tudod indítani.
2023. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Revolutot vagy wisét érdemes felhívni? Nem jobb írásban? úgy tudom hogy be kérhetnék dokumentumokat aminek a folyamatát jobb eleve írásban tenni.


Négyes minden amit írsz egyértelműen le van írva csak figyelni kell olvasás közben.


1-es nem az szamit hogy egy perc az utalás vagy két nap, hanem hogy ne legyen blokkolva a revolut számlám félévre rajta a 200 millióval...

2023. ápr. 17. 12:27
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
LoL
2023. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

"Nem külföldön lakom hanem uniós területen"


Ez mit jelent?

2023. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
8. Azt jelenti, hogy Magyarországon lakik :D (mint nekem is ajánlotta, minden "egyértelműen le van írva csak figyelni kell olvasás közben" :D
2023. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem külföldön lakom hanem uniós területen"


Ebben az esetben, ha nem Magyarországon laksz, akkor mégis külföldön.


Magyarországhoz viszonyítva minden külföld, ami nem Magyarország. (Még akkor is, ha EU.)

2023. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!