Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtónál, vagy végrehajtó...

Végrehajtónál, vagy végrehajtó megbízoljánál érdemes próbálkozni hitel felezéseével?

Figyelt kérdés

Van egy végrehajtónál lévő ügyem:


Egy réges régi hitelem, ami 1 millió Ft volt, nem lett fizetve. Végrehajtás alá került mert 4 millióra duzzadt fel. Azóta részletekben kifizettem 2 milliót.

Így maradt 2 millió, a kérdésem hogy lehet-e próbálkozni végrehajtónál, hogy a végrehajtást kérő nél, hogy a maradék 2 milliót részletekben helyett befizetek 1 milliot egy összegben, és zárjuk le az ügyet.

Szoktak ilyenekben engedékenyek lenni?


A „hogy lehet valaki ilyen hülye, hogy évekig nem fizeti a hitelét” című kommentket kéretik mellőzni. Szidtam már magam eleget!

Köszi!



2023. ápr. 17. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A végrehajtó nem engedhet a követelésből, nála maximum a részletfizetéssel kapcsolatban lehet egyezkedni.


Szóval a végrehajtást kérőnél kell ez ügyben próbálkoznod, egyedül ő engedhet a tartozásból. Bevett gyakorlat, hogy egy összegű rendezésnél hajlandóak engedni belőle, de erre nincs általános recept, sem garancia. Egy próbát mindenképp megér. Arra készülj, hogy ha tényleg kapsz engedményt, azt kb azonnal le is tudd tenni nekik az asztalra.

2023. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, és ezt a végre hajtónál IS kell jelezni, vagy elég a VHK- nál?
2023. ápr. 17. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a végrehajtást kérő fogja jelezni a végrehajtó felé, hogy engedménnyel megfizetted a tartozásodat. Azzal érdemes számolnod, hogy ilyenkor még a végrehajtó felé is rendezned kellhet a végrehajtás még fennmaradó költségeit.
2023. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!
2023. ápr. 17. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!