Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás vásárlás esetén...

Bankkártyás vásárlás esetén ha sztornózni kellett, mikor kerül visszatérítésre az összeg?

Figyelt kérdés
Gyógyszertári vásárlás. Egy gyógyszerből ami elég drága kettőt húztak le, nekem csak egy kell ezt jeleztem is, mivel 3 hónapig úgyis felhőbe marad, úgy voltam vele hogy jövőhónapban kiváltom. Nem is figyeltem az összeget csak odatartottam kártyát és mikpr kiadta gyógyszert akkor láttam, hogy kettő. Tízezres gyógyszerről beszélünk. Szóltam hogy nekem csak egy kell. A bankkártyás vásárlást visszasztornózták de az egy gyógyszert megint lehúztál és mondtál, hogy az elsőre leemelt összeget vissza utalják. Bizonylatot kaptam erről. A kérdésem, hogy ez kb mennyi idő? Így a kártyám kb lenullázódott, van még némi kp-m de nem túl sok. Egyedül élek, nekem ez a tízezer ft minusz elég sok igy hó végéhez közeledve. Köszönöm ha segítő választ tud nekem valaki adni.

2023. ápr. 18. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szombaton vittem vissza pepcoba cuccokat, visszatérítették az összeget, hétfőn már a számlámon is volt.
2023. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. 😊
2023. ápr. 18. 11:14
 3/5 krwkco ***** válasza:
46%

Az a helyzet, hogy ez biztosan emberi intézkedést igényel, amit a boltban dolgozó alkalmazottak nem tudnak megtenni. Hálózatba tartozó gyógyszertár esetén a központban valami pénzügyi osztály. Magántulajdonnál a tulajdonos, aki feltehetően a pénzszámlát kezeli.

Emiatt teljesen megjósolhatalan, hogy mikor fognak az üggyel foglakozni. Optimális esetben másnap és az utalás akkor azonnal átjön.

Úgyhogy, ha nem jön meg a pénz 2-3 nap alatt, akkor lehet hogy érdemes érdeklődni ezeknél az említett intézkedőknél.

2023. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, semmilyen emberi intézkedést nem igényel, utalni sem kell, a bankkártya terminálon indítanak egy visszatérítést, és kártyatársaságtól függően pár napon belül a számlán lesz az összeg... ha esetleg csak az authorizációt törölték, akkor egyből felszabadul
2023. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. Az összeget még nem kaptam vissza.
2023. ápr. 19. 16:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!