Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy barátom nekem szeretett...

Egy barátom nekem szeretett volna utalni viszont véletlen egy számot tévesztett?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy amennyiben a számla nem létezik úgy visszautalják az összeget.Az otp (IBAN) oldalán beírtam az általa elszurt számot és az enyémet.Az enyemre sikerült kódot kidobnia míg a rosszra "hibás számla"-t jelzett.Lepróbáltam több számlaszámmal is amire korábban utaltam és mindegyikre adott kódot.Ez alapján állítható hogy az elrontott számú számla nem létezik?Vagy lehet más oka?

2023. máj. 2. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A baratod hazudik
2023. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámlaszámokban vannak ellenőrző számjegyek, amikkel könnyen észre lehet venni az elütéseket: ha valahol nem stimmel egy karakter, nem jön ki az ellenőrző számjegy értéke. Úgyhogy ha egy karaktert elüt, érvénytelen számlaszámot kap, nem tud rá utalni, hibaüzenetet kap. Te meg nem kapod meg az összeget.
2023. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg egy szám elütésével nem nagyon lehet valós a számla. Vannak ellenőrzőszámok minden számlaszámban, amik a többi számjegyből jönnek ki valamilyen matematikai művelet által. Több számjegyet kellene elütni ahhoz hogy létező számlaszám legyen, de úgy is kicsi az esély rá hogy pont úgy írja el az ember hogy minden passzoljon.
2023. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az összeget levonta tőle viszont hibaüzenetet nem küldött neki.Azt esetleg tudjátok,hogy az ilyen esetekben a "visszatérítés" mennyi időt vesz igénybe?
2023. máj. 2. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy már írták nem lehet egyetlen szám elírásával rossz számlaszámra utalni, nem fogja elfogadni a számlaszámot és nem fogja elutalni a pénzt.

Tehát vagy 1) nem egy számot írt el 2) nem írt el semmit, el se utalta az összeget. Ha ragaszkodik hozzá, hogy ő elutalta és rossz számlaszámra, akkor küldje el neked a számlakivontáról erről az utalásról egy képet. Nem fog...

2023. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!