Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut-Otp közötti pénzügyek...

Revolut-Otp közötti pénzügyek mennyire gördülékenyek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnek, pl hogy mennyi az ide-oda utalás ideje, milyen hibákat ne kövessek el,

Stb stb.. Aki már rutinosan használja ugy is tudja mik a lényeges infók. A leírást elolvastam a Revolut-ról, de a tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.



2023. máj. 7. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Forint:

OTP -> Revolut: bankkártyás vásárlásként intézhető, ingyenes és azonnal jóváírja a Revolut.


Revolut -> OTP: nemzetközi forint átutalás, napszaktól függően aznap, vagy másnap jóváíródik. Ingyenes.


Euro:

OTP -> Revolut: bankkártyás vásárlásként intézhető ha van az euro számládhoz tartozó bankkártya. Egyéb esetben SEPA átutalás, amiért az OTP díjat terhel kondíciós lista szerint, és ez utóbbinak van 1-2 nap átfutási ideje.


Revolut -> OTP: SEPA átutalás, napszaktól függően aznap, vagy másnap jóváíródik. Ingyenes.


Egyéb deviza:

OTP -> Revolut: bankkártyás vásárlásként intézhető ha van a deviza számládhoz tartozó bankkártya. Egyéb esetben nemzetközi deviza átutalás, amiért az OTP díjat terhel kondíciós lista szerint, és ez utóbbinak van több nap átfutási ideje.


Revolut -> OTP: nemzetközi deviza átutalás, napokon belül teljesül. A Revolut díjat számít fel érte.


Ha eltér a forrás és a célszámla devizaneme (pl OTP forint számláról töltesz Revolut EUR számlára stb) akkor egyèb konverziós díjak is felmerülhetnek.

2023. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem OTP-m van és 3 éve revolutom is. Soha nem volt semmi gondom. Feltöltés (top-up), utalás stb ment minden. Sokan szidják az OTP-t, de ha euró kell valakinek akkor csak OTP ATMből tud kivenni ingyen (euronet nagyon drága). Nekem az OTP sose akadályozta a revolut használatát. Ellenben sok külföldi hátterű hazai bankkal.
2023. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik vásárlóm május 1- én fotózta ki, hogy április 28-i dátummal utalt nekem Revoluton (OTP számlára pár forintot), és május 4-én jött OTP-től az SMS hogy megérkezett a pénz. Ez 5 nap, nem tudom miért volt ilyen lassú a rendszer.
2023. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A Revolutból magyar bankba HUF utalás néha lassú. Általában 1 nap, de nekem legutóbb egy szombaton indított utalás csütörtökön ért célba. Nem ez volt az első eset.
2023. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!