Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi átutalás? Hogyan?

Külföldi átutalás? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem régiben belekezdtem egy kisebb kézműves vállalkozásba és az érdeklődők többsége külföldi.


Milyen számokat (és azokat hol találom a kártyámon/mobil bankban?) kell megadnom, hogy tudjanak nekem átutalni?


Sajnálom, hogy ennyire suta vagyok, de még belföldön sem végeztem átutalást...


Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 7. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A számlaszámod kell amit a netbankban is megtalálsz általában a főoldalon

2x8 vagy 3x8 db szám

Ezt beütöd egy IBAN kalkulátorba pl ebbe:

[link]

Nemzetközi utaláshoz IBAN szám kell.Ez a rendes számlaszámod lesz kiegészítve országkóddal

Kell még a SWIFT/BIC kód ami a bankodat azonosítja, ezt a fenti kalkultár is kiirja

2023. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alternatíva: nyitsz ingyen wise számlát, ott tudsz több pénznemben is. Így olcsóbban tudnak neked utalni.
2023. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

IBAN számlaszám kell, de akkora költsége lesz számodra a sepa vagy egyéb devizaátutalásnak, hogy nem éri meg.

Revolut vagy wise

2023. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Ja és a külföldi érdeklődők egy része tuti csaló
2023. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyiss egy Wise számlát! Sokkal olcsóbb neked is és a vevőknek is. Plusz könnyebb online kártyát elfogadni vele.

De amúgy a könyvelőddel is beszéld meg (ugye azt nem felejtetted el, hogy az ilyesmihez vállalkozás kell?)

2023. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!