Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bejelentkezésnél kötelező...

OTP bejelentkezésnél kötelező telefonszámos megerősítés?

Figyelt kérdés
OTP banknál vagyok, olyan telefonszámra küldi az OTP a megerősítő kódot smartbank bejelentkezéshez ami már nem él. Azt tudom hogy ezt lehet módosítani személyesen, viszont azt meg lehet oldani hogy biztonsági kódot ne is küldjön telefonszámra? Tehát hogy telefonszám nélkül is be tudjak lépni és tudjak utalni is.

2023. máj. 12. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Ha a netes oldalra akarsz belépni, akkor az megoldható QR kóddal is, ami az appal használható. Talán ahhoz nem kell telefonszám.
2023. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem már nagyon helyesen kötelező a kétfaktoros értesítés. Ha van egy internet eléréssel rendelkező okostelefonod, akkor az OTP banki appjával lehet QR kód beolvasással is autentikálni magadat, ahogy az első írja. Nem kell, hogy legyen benne SIM kártya, magyarul telefonszám sem kell. Bár azért én nem örülnék neki, ha a bankom ne tudná vész esetére a telefonszámomat...
2023. máj. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!