Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt lehet előtörleszten...

Diákhitelt lehet előtörleszteni egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok ha 750ezret vettem fel, meg 3 évem van a suliból és elkezdek havi 20 ezrekkel elotorleszteni ennek lehet értelme?
2023. máj. 16. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a diákhitelt lehet előtörleszteni az egyetem alatt is, ha az adott bank ezt lehetővé teszi. Érdemes ellenőrizni a diákhitel szerződésben található előtörlesztési feltételeket, és ha van lehetőség, akkor érdemes élni vele.


Ha azt tervezed, hogy havi 20 000 forintot fizetsz előre a diákhitelre, akkor ez azt jelenti, hogy az összesen felvett hitelösszeghez viszonyítva nagyon alacsony összeggel kezded a törlesztést, és így a törlesztés teljes időtartama meghosszabbodhat. Ha azonban van anyagi lehetőséged, hogy nagyobb összeget előtörlessz, akkor érdemes azt megtenni, mert így csökkentheted a törlesztés időtartamát és a teljes kamatköltséget.


Fontos azonban, hogy előtörlesztéskor gyakran előfordul, hogy a bank különböző költségeket számol fel, például előtörlesztési díjat vagy kamatkülönbözetet. Érdemes alaposan áttekinteni a diákhitel szerződés feltételeit, hogy tisztában legyél ezekkel a költségekkel, és mérlegeld, hogy mennyit ér a korai törlesztés számodra.

2023. máj. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem éri meg előtörleszteni. Ha állampapírba teszed, 15% kamatot kapsz, míg a diákhitel kamata jelenleg 5% azt hiszem (de ez változhat). Én az egész diákhitelemet ki tudnám fizetni, de csak a minimumot fizetem, sokkal jobban járok így.
2023. máj. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most semmilyen olyan hitelt nem éri meg előtörleszteni, aminek a kamata alacsonyabb, mint 14%. Amit az előtörlesztésre szánnál, tedd be állampapírba és többet kamatozik, mint amennyit nyernél az előtörlesztéssel.

Nekem is van 5%-os autóhitelem. Eredetileg 7 év helyett 3-4 év után ki akartam törleszteni és meg is tudnám tenni, de minek, mikor a PMÁP kamata 16%?

2023. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 0% kamatot kapnál arra a pénzre, akkor se törleszteném elő. Elraknám azt a havi 20 ezret egy kis tartaléknak.

Így, hogy még kamatot is lehet rá kapni pláne.

2023. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előtötlesztenék mert tudom, hogy fegyelmezetlen vagyok, és az első pillanatban rámarkolnék a kincstárjegyben kuporgatott összegre. (Sajnos megtörtént.)

Ha van kedved kísérletezni, törleszgess is és gyűjtögess is, de szerintem legkésőbb adott papír lejáratkor törleszd bele azt is. Megnézheted, nálad melyik módszer működik.

Azért is érdemes előtörlesztgetni hogy hozzászokjon az ember milyen az, amikor tízezrek röpülnek ki az ablakon.

Teljesen más jellegű pénzügyi tervezést igényel ha hónapról hónapra van egy ilyen kiadásod.

Még egy szempont: nyílván nem az alacsony kereset a cél, de könnyen előfordulhat, akár évekkel később is, akár egy rövidebb ilyen időszak. Egyszerűen nem láthatod előre. Akkor ott állsz a 40-ezres törlesztőddel meg a hirtelen 300-ra csökkent fizuddal, és akkor még a számlákat is be kéne fizetni... kellemetlen tud lenni.

Persze mindezek nem mind racionális érvek de az ember mint olyan sem mindig racionális lény.

Az 1-est meg felejtsd el, a DH központ nem bank, és nincsenek semmiféle költségek, pláne nem előtörlesztési.

2023. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En csak azért gondoltam az előtörlesztést ebben a 3 évben amíg egyetemre járok is hogy kevesebb maradjon a hitelből mikor már rendesen dolgozom, emiatt gondoltam jó ötletnek
2023. máj. 16. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:

"Akkor ott állsz a 40-ezres törlesztőddel meg a hirtelen 300-ra csökkent fizuddal"

Igen, meg az állampapírban parkoltatott tartalékkal, amivel lazán áthidalja az időszakot...

2023. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es minden tiszteletem az önfegyelmedé, én, mint említettem, elvertem az egészet, mire oda került a sor. Utólag visszatekintve nekem számszerűleg is az előtörlesztés jött be jobban. Volt, amikor havi 60-100 ezreket is visszatoltam, még suli alatt, épp emiatt van most "csak" 3 M ilyen jellegű tartozásom, mondjuk 4 helyett. Nem mindegy, ha a kamatait nézed. Szóval én csak biztatni tudlak, kérdező.
2023. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az a trükköm, hogy 10 éve vezetem a költségvetésemet. Tudom, mire mennyit adok ki, tudom, mennyi a megtakarításom és látom, ha valamire adott hónapban több ment el, mint kellett volna és ennek megfelelően tudom kezelni a pénzt.

Plusz sose voltam az a típus, aki impulzusból vásárol és nem "égeti a pénz a kezemet", hogy mindenképp elköltsem.

2023. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!