Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha árvereznek egy házat(otp),...

Edinasz kérdése:

Ha árvereznek egy házat(otp), és nincs rá licit, majd pár hónap mulva újra kiírják az árverést, és akkor se licitál rá senki, akkor mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Családomban érint valakit, ilyenkor a bank mikor veszi át a házat? Vagy hogyan érvényesíti a követelését? Csak azok írjanak, akik nem fikázzák... Deviza hitel volt. Köszönöm!

2023. máj. 16. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Addig lesz újra kirakva árverezésre, ameddig nem találnak vevőt. Előbb-utóbb lesz, aki licitál.
2023. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyre lejjebb viszik a kikiáltási árat. Ha drágábban nem vette meg senki, a következő körben megpróbálják kicsit olcsóbban, és így tovább.
2023. máj. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ha benne laknak a házban, (ők igen) akkor mindhárom szakaszban 100%on lehet értékesiteni a házat. M@sodjára is 100%on van hirdetve mindhárom szakasz. De tényleg mi van ha másodjára se lesz vevő? Erdekelt volna, hogy az otp meg tudja-e venni ilyenkor?
2023. máj. 16. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A végrehajtást kérő jelezheti (OTP), hogy átvenné az ingatlant. Többnyire nem szokták, pénzt szeretnének látni.


"Azt tudom, hogy ha benne laknak a házban, (ők igen) akkor mindhárom szakaszban 100%on lehet értékesiteni a házat. M@sodjára is 100%on van hirdetve mindhárom szakasz."

Nem tudom, hogy ezeket az információkat honnan veszed...


"De tényleg mi van ha másodjára se lesz vevő?""

Folyamatos árverezésnek hívják azt a szakaszt, ami - ha jól emlékszem - 3 sikertelen árverezés után következik.

Nem írják ki újból és újból az árverést, hanem kint lesz addig, amíg vevőre nem talál, vagy a végrehajtó "le nem veszi onnan".


Előtte nyilván van rá lehetőség, hogy a becsértéket csökkentsék, de ez a végtelenségig nem mehet.

2023. máj. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor te sem vagy okosabb... Onnan veszem ezeket az információkat, hogy egyrészt olvastam, másrészt a második hirdetés során is mindhárom szakasz 100%on volt hirdetve. Tehát ez biztos, mert így zajlott le. A kérdésem arra irányul, ha mégsincs vevő ezután sem,mit csinál a bank. De ahogy irtad, lehet csokkenti az árát... Ezt nem tudom
2023. máj. 20. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:

"Onnan veszem ezeket az információkat, hogy egyrészt olvastam, másrészt a második hirdetés során is mindhárom szakasz 100%on volt hirdetve."

Nem arra értettem, hogy nem így van, hanem azt nem tudom, hogy honnan veszed, "csak" 100 %-on lehet "hirdetni".


Az árat (becsérték) nem a bank csökkenti, hanem a végrehajtó (végrehajtási eljárásról beszélünk ugyanis). Ő sem hasraütésszerűen, hanem a Vht-ben meghatározott szabályokat betartva. Nem is tehet másképp, a törvény köti.

2023. máj. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!