Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha veszek fel hitelt és jóval...

Ha veszek fel hitelt és jóval előbb visszafizetem, ugyan annyi kamatot kell visszafizetnem? Vagy ilyen esetben “kedvezőbb”?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Amikor én intéztem a hitelemet, az ügyintéző azt mondta, hogy kifizethetem hamarabb, de akkor valamivel több lesz, mert hogy a megbeszélt idő előtt törlesztem, és az állítólag nem megérős a banknak.
2023. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A kamat maga kevesebb lesz, mert éves kamatot számolnak, ha te hamarabb visszafizeted nincs mi kamatozzon. De ennek a műveletnek borsos tranzakciós díja van, pont a kieső kamat miatt. Ha sok van még hátra így is lehet, hogy megéri idő előtt visszafizetni, de a célegyenesben már inkább érdemes az erre szánt pénzt rátenni egy alszámlára, beállítani hogy a hitelt onnan törlessze és megvárni míg kifut magától, közben nem kell foglalkozni vele.
2023. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Bár ha már most tudod hogy rövid időn belül meg tudsz szabadulni tőle, eleve vedd fel rövidebb futamidőre.
2023. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
82%

Nezd meg a szerződés mit ír az előtórlesztésről


Én esetemben 0%os áruhitelnél pl. pont nincs előtörlésztési díj, de ez lehet csak a 0%os THM miatt

2023. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lakáshitelemnél a Raiffeisen banknál 1 százalékot kell fizetni előtörlesztéskor.
2023. máj. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Az egyszeri 1 százalék messze van a borsos díjtól. Borsos a kamat lenne,az évi 6-1p százalék, amit fizetni kellene, ha nem fizetnéd ki előbb.
2023. máj. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
83%

A lakossági hitelek nagy rèsze annuitásos, napi kamatozású, amit havonta egyszer fizetsz meg a törlesztőrèszlet rèszekènt.

Idő elötti vègtörlesztèsnèl termèszetesen nem az egèsz futamidőre kalkulált kamatot fizeted meg, csak èppen annyit, amennyi az előző törlesztő rèszlet levonása óta felgyűlt.

Tehát nagyon maximum annyit, amennyit havonta fizettèl eddig a törlesztő rèszekènt.

Illetve lehet mèg a vègtörlesztèsnek dìjja, ez jellemzően 0.5-1% között mozog

2023. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
Kamatot mindig csak addig a napig fizetsz, amíg használod a bank pénzét. Végtörlesztés után a banknak napra pontosan kell elszámolnia veled. Viszont a bank szerződéskötéskor úgy kalkulált, hogy rajtad a futamidő végéig fog keresni, hogy ez nem így van, ezért a szerződés szerint általában megilleti a bankot némi kompenzáció. Egyrészt általában van előtörlesztési díj, ez jellemzően az előtörlesztett összeg adott százaléka (de lehet egy minimális és/vagy maximális fix összeg is). Ezen kívül sokszor hitelfelvételkor elenged a bank bizonyos kezdeti költségeket (folyósítási jutalék, hitelbírálati költség, jelzálog bejegyzés, tulajdoni lap, közjegyző...), amiket meg kell térítened, ha nagyon hamar végtörlesztesz.
2023. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kamatot természetesen nem annyit fizetsz, mintha végig törlesztenél a futamidő szerint. Viszont a végtörlesztésnek általában 1-2% díja van (ami a fennálló tőkére számolódik rá), tehát csak akkor éri meg végtörleszteni, ha még sok lenne hátra a hitelből. Illetve jelenleg valószínűleg még akkor sem, mert hacsak nem 10-12%-os kamatú hiteled van, jobban megéri állampapírba tenni a pénzt és a hitelt meg csendben tovább fizetni.
2023. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!