Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kértem kölcsön attól a vállalk...

Kértem kölcsön attól a vállalkozótól, akinek dolgozom. Neki álltam törleszteni (utalásos kölcsön kérés volt és utalásban is törlesztem) Erről papír nem készült semmi, csak utalta és ennyi. Majd ő ki találta hogy nekem jegybanki alapkamatot kell?

Figyelt kérdés
fizessek neki. Ez mennyire valós, vagy létezik ilyen dolog ?

2023. máj. 27. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Kölcsönügyletről szerződést érdemes írni, hogy elkerülhető legyen az ilyesmi.
2023. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem készült róla szerződés, nem vagy köteles törleszteni, csak a becsületedtől függ mit fizetsz vissza. Menetközben lévő feltétel változtatásokat csak megmosolyognám, főleg ha nem ebben egyeztünk meg.
2023. máj. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha vallalkozas erintett, akkor a nav elvarja a jegybanki alapkamatot. Kamatmentes kolcson nincs. Ha nincs kikotve akkor kiszamolja es behajtja utana az adot.
2023. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet előre kellene megbeszélni, de egyébként nem irreális elvárás a részéről. Nem tudom mekkora összegről és időtartamról beszélünk, de gondolom ez a kamat olyan óriási összeg nem lehet.


#3 A kamatkedvezmény adóját ilyen esetben a magánszemélynek kell bevallania és megfizetnie, nem a cégnek.

2023. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A cegnek ki kell kotnie a kamatot. Kamatmentes kolcsont nem fogadnak el
2023. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, lehet kamatmentes az is, de ilyen esetben a magánszemélynek kell adóznia, a gyakorlatban ezért szoktak inkább mindig kamatot kikötni. Egyébként semmi nem tiltja.
2023. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lenyeg h kamat kell.
2023. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kértem kölcsön attól a vállalkozótól, akinek dolgozom. Neki álltam törleszteni (utalásos kölcsön kérés volt és utalásban is törlesztem) "


Ezt a kölcsönt mint vállalkozás adta, vagy a vállalkozó, mint magánszemély adta?


A munkáltató nem köteles kölcsönt nyújtani az alkalmazottnak, így a kölcsönszerződés megkötése a szerződő felek saját döntésén múlik.

A munkáltató és a munkavállaló a kölcsön feltételeit szabadon

állapíthatják meg, a szerződés egyik legfontosabb feltétele pedig - a futamidő mellett - a kamat mértéke. A kamat meghatározásakor a munkáltatónak be kell tartania a vonatkozó törvényi előírásokat, így nem köthet uzsorás szerződést, ellenkező esetben a szerződés semmisnek

minősül. A munkáltató elméletben akár kamatmentes kölcsönt is nyújthat munkavállalójának, ilyenkor azonban figyelemmel kell lenni a kamatkedvezményből származó jövedelem szabályaira, ugyanúgy, mint a munkabérelőleg esetében.


Egyébként a munkáltató által biztosított kölcsönökről belső szabályzatot kell létrehozni, amiben le kell fektetni, hogy kinek, milyen feltételekkel biztosít kölcsönt a munkáltató.


Gondolom, hogy ezekkel nem volt tisztában a munkáltatód, de a "könyvelője" utólag figyelmeztette rá és most próbál annak megfelelni.

2023. máj. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!