Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora összegre figyel fel a...

Mekkora összegre figyel fel a NAV?

Figyelt kérdés
Magánszemélytől kapok utalást minden hónapban, kb. havi 1-1.5 millió ft. Egy fickó küldi nekem mint magánszemély én skypeon beszélgetek vele és kepeket küldök neki. El kellene kezdenem adózni vagy hagyjam? Mert ilyen pénz után nem tudom hogy kén adózni... Olyan mintha ismerősnek utalnék

2023. máj. 31. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Aprópénz nem érdekli őket.
2023. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyit lehet mondani apró pénznek? Hiába néztem utána nem találtam infót sajnos
2023. máj. 31. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez még bőven az.
2023. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :)
2023. máj. 31. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem figyeli a számlaforgalmat a nav, csak ha van rendőrségi nyomozás.

Különben kellene kérned egy adószámot, és kiszémlázni az összeget és 15%-ot adózni.

2023. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem az sem zavarna ha adózni kellene igazából, csak most ilyen sima utalásokat nem tudom hogy oldjam meg.. Köszönöm az értelmes válaszokat!
2023. máj. 31. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan mintha ismerősnek utalnék" Ha nagyon szigorúan veszem, ilyet sem lehet korlátlanul. Évi azt hiszem 150 000 Ft-ig lehet ajándékozni, utána adóköteles. Ha "ráfogod", hogy használt terméket adtál el neki, akkor 600 000 Ft felett ő adózik. Ha "Onlyfans" jellegű szolgáltatást nyújtasz, akkor minden Ft bevétel után adóznod kellene.
2023. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"ő adózik" -> "adózol"
2023. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!