Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hitelfelvétel során mennyi...

A hitelfelvétel során mennyi idő telik el addig, ameddig az önerőt ki kell fizetni?

Figyelt kérdés

Van egy megtakarításom ami hó végén jár le pont, viszont kinéztem egy lakást amit meg szeretnék venni. Az eladó nem igazán szeretne várni, így ma bementem a bankba beadni a papírjaim (jövedelemigazolás, stb.) és elindítottam a hiteligénylést.

Mikor a gyakorlati tapasztalatok, mikor jön az a lépés egy hitelfelvételnél amikor ki kell fizetni az önrészt az eladónak? Ma van június 8. ugye.

Ha kell, akkor nyilván felbontom előbb a megtakarításom, csak bosszantó, ha emiatt el fogok esni némi hozamtól. Tudom, kellemes gondok, de na. :)



2023. jún. 8. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Az adásvételi szerződés megkötése pillanatában.
2023. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Már ki kell, hogy legyen fizetve az önerő mikor mész a bankba a hitel kérelmet be adni amit az adás vételivel igazolsz, mert abban le lesz írva, hogy te már az önerőt meg fizetted.
2023. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Hitelfelvétel elindításához nem kell az önerőt megfizetni.


Kell egy aláírt adásvételi, ami tartalmazza, hogy az utolsó vételárrészlet lesz a banki hitel.

Utána a bank engedélyezi neked a hitelt, és ha leigazolja az eladó, hogy megfizetted az önerőt akkor utalja el a bank az eladónak a hitelösszeget.


"mikor jön az a lépés egy hitelfelvételnél amikor ki kell fizetni az önrészt az eladónak"

Ahogy megállapodtok az eladóval.

Az aláíráskor szokás kp-ban odaadni a 10% foglalót.

Utána a szerződésben bele van írva mondjuk, hogy további 30% áutalással és 60

2023. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

#folyt:

további 30% áutalással 30 napon belül és 60% hitelből 90 napon belül.


Nyugodtan mehetsz megvenni a lakást, ajánlatot teszel, az eladónak is pár nap mire rábólint. Utána megint pár nap mire az ügyvéd kiküldi az adásvételi szövegét, hogy mindketten nézzétek meg. Aztán még pár nap, mire mindketten személyesen be tudtok menni aláírni.

1-2 hét elmegy az aláírásig. Ott meg beleírod, hogy 07.05-ig utalsz.


"Az eladó nem igazán szeretne várni"


A hiteledet úgyis meg kell várja, ha neked akarja eladni...

2023. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy leírták.

Ügyvéded van már?

Kiválasztott bankod van?

Előzetes hitelbírálat megvolt?

Ha nem kapod meg a hitelt, elbukhatod a foglalót.

2023. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az adásveteli szerződésben leirtátok.

Foglaló a szerződesköteskor, önerő x dátumig, utolsó részlet a banktól jön mindig, annak is meg kell érkezni a szerződesben leírt határidőig.

2023. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
2/6 os válaszoló vagyok nem tudom miért lettem lepontozva, de 3 éve mikor meg vettem a lakásom az adás vételi szerződést úgy kötöttük, hogy akkor nap meg kapta a foglalót készpénzben majd 2 napra rá meg történt az utalás és én mire be mentem a bankba be adni a hitel kérelmet már ügyvéd által volt igazolva, hogy az önerő meg van fizetve a pénzügyi tanácsadó mondta, hogy mindenképpen ki legyen fizetve az önerő mert a Bank ezt már eleve pozitívan mérlegeli szóval lehet le pontozni saját tapasztalat alapján írtam és 10 nap se kellett a Bank elbírálta és meg is kaptam a hitelem.
2023. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!