Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a feltételei egy áruhiteln...

Mik a feltételei egy áruhitelnek? Media Markt, Auchan illetve Tesco áruházakban? Mit kell bemutatni? Laptopot szeretnék.

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, fogalmam sincs, de miért veszel hitelre laptopot? Úgy fogsz járni, mint a lakótársam, meghalt a laptopja, mielőtt egyáltalán kifizette volna. Most nem tud újat venni, mert még a régit fizeti, és nem bírna kettőt.

Jobban jársz, ha pár hónapig spórolsz és amikor kp-ben meg tudod venni, akkor veszed meg csak a gépet.

2010. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A pár hónap spórolás kb jó 1 év lenne. Azért vásárol vki hitelre, mert nincs annyi készpénze és valószínűleg mostanában nem is lesz! Viszont apránként ki tudnám fizetni.
2010. okt. 12. 10:35
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem tudom a kérdésedre a választ de én is lebeszéllek egy laptop részletre történő vásárlásáról.Én is részletre vettem és még fizettem amikor a laptop már régen nem volt jó.Most van egy alaplaphibás laptopom amivel semmire sem megyek.Egy vagyon az alaplap.
2010. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, és a jelek szerint most van géped. Spórolsz mondjuk erősen egy fél évig és tavasszal veszel egyet. Addig ki lehet bírni. És ha a géped azt mondja nyár közepén, hogy kaput, akkor se lesz gondod, mert nincs hitel a nyakadban, és ha akkorra mondjuk eladod a jelenlegi gépet, és tényleg fontos, akkor esetleg hitel... de ha most veszed meg hitelre, esélyed nem lesz másodszorra.


Az a pár hónap nem oszt, nem szoroz, nem vagy már kisgyerek, hogy ne értsd meg. Nem véletlen kapod ezeket a válaszokat, tapasztalatból beszélünk.

2010. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Majd még gondolkozok.... De nem, nekem nincs gépem!
2010. okt. 12. 13:45
 6/12 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom hogy személyi,lakcím kártya,adókártya,telefonszám kiadása.Közüzemi számla befizetésének igazolása és legalább 3 hónap munkaviszonyt igazoló munkáltatói igazolás.Lehet hogy kell bankszámla kivonat is,de ez nem biztos.Remélem tudtam segíteni.
2010. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2010. okt. 12. 19:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha hitelre akarsz venni, akkor ne áruházban szerezd be! Hanem számteches üzletben stb. Ott biztos hogy tartós lesz, azonban ha egy áruházban veszed nagyobb eséllyel lesz szar..
2010. okt. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a következőket mondanám: nem feltétlenül kell számtech-boltban bezserezni. Ott annyival tudnak többet, hogy az igényeid szerint rakják össze. Viszont ha a boltban árult összeállítás megfelel, akkor ott is megveheted. A garancia ugyanúgy érvényes. Ugyanúgy előfordulhatnak hibák mindenhol. Végül is számtech-szervizben rakják össze a nagyáruházi gépet is. Párom a Media Marktban vett egy laptopot, 0% hitelre. Az ilyet célszerű megpályázni, mert ha 10-12 hónap alatt vissza tudod fizetni, még jobban is jársz, mert nincs kamat. Természetesen minden hitelhez kell az, amit 10-12 13:56 írt.

Persze ha többszázezerért akar valaki gépet venni, akkor több a részlet is, de azt úgysem tudja igazán összespórolni. Mire összejönne neki, megvénül.

(Elárulom mi a különbség az összespórolás és a részletre-vásárlás között: ra részletre veszed, előbb megkapod.)

Én vettem már szaküzletben is gépet, amit gariidő alatt vissza kellett vinni, de vettem már olyat is, amit Miskolcról rendeltem és hoztak Pestre.

2010. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam az egyik felsorolt áruházban és kettő másikban, ami nem szerepel a listádban. :)

Szigorodtak némiképp a feltételek, ezért már minimum 6 hónap folyamatos munkaviszony kell, utolsó két havi bankszámlakivonat, amelyen látszik a munkabér jóváírás, lakcímedre szóló közüzemi számla (ha nem Te vagy a tulajdonos, nem a nevedre szól, akkor a tulajdonost is magaddal kell vinni) adó és taj kártya, személyi.

Ha a fizetésed nem bankszámlára érkezik, akkor ki kell töltetned a munkáltatóddal egy munkáltatói igazolást.


Ami még fontos, hogy a jövedelmed maximum 30%-át terhelheted, annyi lehet a havi törlesztőrészlet (ha 100 ezret keresel, akkor 30 ezer).


Különben nyugodtan vegyél fel hitelt, csak tudd hol a határ. Egy ASUS, HP, vagy DELL gép mindenhol ugyanaz. Számtech boltban maximum drágább, mert ha nem hálózat, akkor nem tudja olyan olcsón adni, mint egy nagyobb. Ráadásul a legtöbb gépre 2-3 garancia van manapság.


Ha pedig egy mód van rá, olyan áruházba menj, ahol a Budapest Bank biztosítja az áruhitelt. Messze a legkorrektebbek és náluk tényleg létezik 0%THM-es hitel. Ha a gép 99000, akkor 10x9900 a törlesztő, egyéb költség nincs. Ha pedig jó adós vagy, rendre fizetsz, akkor a későbbiekben már csak egy személyi és kaphatsz újra hitelt másra.

Remélem tudtam segíteni.

2010. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!