Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi kell tenni ha 1 éve lejárt...

Mi kell tenni ha 1 éve lejárt az ideiglenes lakcímem?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve lejárt az ideiglenes lakcím kártyám.Amin rajta van a lakcímem meg a tartózkodási helyem.Holnap olyan helyre megyek ahova elkérik és azt nem tudom hogy azt elfogadják e.Mert olvastam valahol hogy a lejárat csak a tartózkodási helyre utal.Vagy bemegyek mondom hogy lejárt és kapok egy másikat amin csak a lakcímem van rajta?

2023. jún. 21. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Csak a tartózkodási hely cím vesztette érvényességét, mert az csak öt évig érvényes.

Itt válaszolók nem tudhatjuk, hogy ahova mész, ott helyesen értelmezik-e az érvényességet, de még azt sem, hogy ahova mész, ott a lakóhelycímed vagy a tartózkodási hely címed szükséges-e?

Hogy biztosan ne értelmezhessék rosszul, célszerű új lakcím igazolványt igényelned.

2023. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:
100%

Pl. ha postán akarsz átvenni egy ajánlott levelet, ami az ideiglenes lakcímedre van címezve, azt nem fogják odaadni.

Lakcímbejelentővel kérhetsz olyan lakcímkártyát, amin rajta van az ideiglenes lakcímed. Tulajdonosi aláírással, bérbeadási szerződéssel, stb.

Ha sehol sem akarod igazolni az ideiglenes lakcímedet, akkor nem kell lakcímkártyát cserélni.

2023. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapja járt le az ideiglenes, semmi gondom nem volt belőle eddig.
2023. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tavaly járt le. Mivel semmihez nem kell az érvényét vesztett tartózkodási helyem, ezért ez a része a dolognak nem érdekel. Nincs miért foglalkoznom vele. Gondom nem volt belőle, miért is lenne?
2023. jún. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!