Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akinek van inkasszóban tapaszt...

Akinek van inkasszóban tapasztalata tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Vegyük elméletinek a kérdést. Elrontottad az életed,de már a múltban változtatni nem tudod,hiába szeretnéd,csak megoldani előre nézve. Mi van abban az esetben,ha nem tudják letiltani a fizetésből a hitelt egyelőre,inkasszó kerül rá. Ha rajta marad az inkasszó pár hónap alatt lemegy a tartozás,de 60 ezerből nem tudsz megélni. Részletfizetési lehetőség már nincs,segítség nincs,eladni sem tudsz mit. Kibújni nem akarsz alóla,tehát sem másik számlára kérni nem fogod,sem elbújni. Mellékmunkát nem tudsz bevállalni a megélhetésre,mert nyilván azt is viszi a bank az inkasszó alatt. Feketemunkát nem találsz,de azt sem tartod törvényesnek,így nyilván nem szeretnéd. Ebben az esetben mit tennétek? Kérvényt írni nekik,az ér valamit? Vagy pedig itt a vége?

Kérlek,aki csak sértő dolgokat tud írni,ne tegye most.


2023. jún. 27. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Segítséget kérnék szüleimtől, barátaimtól és mellékmunkát vállalnék, hogy minél hamarabb visszafizessem.
2023. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1#-es. Igen,de írtam a kérdésben,hogy nincs sem rokoni segítség,sem másmilyen segítség,mellékmunkát utalással pedig ha bevállalsz,azt is viszi az inkasszó azalatt a pár hónap alatt,mivel levenni nem fogják. Esetleg ha van olyan munka,ahol készpénzbe fizetnének. Köszi a választ!
2023. jún. 27. 09:51
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Mindig van lehetőség törlesztési megállapodásra.

A hitelező sem akarja hogy éhendögölj - nem azért mert sajnál hanem mert akkor kisebb a megtérülés.

Azt akarja hogy fizesd vissza az adósságodat.

2023. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3# Sajnos évek óta tartó hitelről van szó,elég sok részletfizetési lehetőség volt már. Nincs több lehetőség már,direkt több ügyintéző lett megkérdezve függetlenül. Esetleg még tényleg ez a kérvény,ha ér valamit. Köszi a válaszod!
2023. jún. 27. 09:54
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
A reszletfizetesrol nem Kiss Manci ugyintezo dont..
2023. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Feketén kérném a bért készpénzben, azt nem tudják se letiltani, se inkasszózni. Ami marad belőle a következő fizetésig, azzal "törleszteném" az adósságot. Persze törekedni kell arra, hogy minél több maradjon és minél hamarabb le legyen tudva, de azért ne ők mondják meg, hogy nem ehetek egy hétig a tartozás miatt.
2023. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-6# Köszönöm nektek is. 5#-ös. Sajnos szépen mondva elhajtottak,de nyilván nem ők tehetnek róla,hogy így alakult,sajnos. Érthető. Csak mivel nem vagyok megbízható,mert volt lehetőségem a részletfizetésre,de el lett cseszve,így nyilván nem fognak hinni a szavamban. Még egy kérvényt megpróbálok az esélytelenek nyugalmával,ami mellé utalok is,hát ha adnak egy esélyt. De szerintem ők így nyilván jobban járnak,hisz inkasszó alatt visznek mindent,törleszteni meg nyilván kevesebbel tudom törleszteni.:( Csak inkasszó alatt meg tényleg végem szó szerint. Bár egyem meg amit főztem. 6#-os az a baj,hogy ez így meg törvénytelen,nem?:( Hogy készpénzbe kérem.
2023. jún. 27. 10:32
 8/17 krwkco ***** válasza:
63%

Letilthatják a fizetésed 33%-át, vagy a felét, ha több tartozás van.

És emellett inkasszózhatják az összes pénzt, ami a számládra érkezik. De van egy mentes rész. "a 200 ezer Ft feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig a 60 ezer Ft és a 200 ezer Ft közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá."

[link]

Bizonyos források szerint a folyószámla hitelkerettel rendelkezésre álló pénzt is inkasszózhatják.

Érdeklődj a bankodnál.

2023. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8# Köszi a választ! Ezeket tudom,sajnos.
2023. jún. 27. 10:55
 10/17 krwkco ***** válasza:
63%

"Ezeket tudom,sajnos."

Akkor miért írtad, hogy "de 60 ezerből nem tudsz megélni"?

Egyébként a fizetést készpénzben kérni nem törvénytelen. Ha a munkaadó hajlandó így fizetni.

2023. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!