Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magasabb összeg lekötése mibe...

Magasabb összeg lekötése mibe érdemes?

Figyelt kérdés
Van 10 millió forintunk amit le szeretnénk kötni. A bankban az OTP Optimát ajánlotta az ügyintéző, mert ahhoz bármikor hozzà tudunk nyúlni, ha szükséges. Nekünk ez fontos szempont. Nem igazán értünk a kötvényekhez, fiatalok vagyunk. Ha pl ilyen jellegű kötvénybe fektetünk a tőkéhez nem nyúlnak ugye? Maximum nem keresünk semmit rajta? Kis kiokítást megköszönnék :)
2023. jún. 27. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyetek inkább PMÁP-ot az Államkincstárnál.
2023. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thunderfairy ***** válasza:
19%
Úgye tiszta hogy mostanában állam bácsié lesz a pénzed és nem a tied? Én is amint lehet kiveszem és itthon gyüjtőgetem tovább. Bármelyik pillanatban ellopja az ORBÁN.Nálad van otthon a legjobb helyen a pénzed.
2023. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Az első hozzászólóval értek egyet. A pmáp-ot 99%-on vissza lehet váltani, de fontos tudni, hogy ezt bármikor megváltoztathatják.Az otp optima egy befektetési alap, az értéke folyamatosan változik, tehát lehet rajta bukni, bár 90 nap tartás után tőkevédett lesz
2023. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

@15:20


Nagyon okos vagy. Így csak az infláció fogja ellopni a pénzedet, méghozzá nem is kicsit. Akkor legalább vegyél belőle befektetési aranyat, és azt dugdosd.

2023. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Amihez bármikor hozzá akartok nyúlni, azt nem érdemes befektetni, maradjon a bankszámlán. Amit rövidtávon nélkülözni tudtok, inkább államkincstárnál tenném kötvénybe, mert a bank ugyanezt csinálja, csak leveszi a jutalékot és van számlavezetési díj.
2023. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A párna alá dugdosásnak én sem vagyok a híve. Igen valószínűleg a 90 nap úgy is meg lesz, szóval akkor utána ha tőkevédett nekünk már igazából megfelelne. Nem szeretnénk hatalmasat nyerni rajta, de ha simán rajta hagynánk a számlán akkor is inkább csak vonnának belőle szépen.. így meg hátha jönne is valami minimális kis hozam. Nehéz dolog ez a mai világban :/
2023. jún. 27. 20:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Javítsatok ki, de úgy olvasom a PMÁP-nak minimum 4 év a lekötési ideje. Na mi pl. annyi időre biztos nem kötnénk le, emiatt szerintem nekünk az nem lenne ideális.
2023. jún. 27. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Idő előtt is vissza tudod váltani csak akkor levonnak 1%-ot (jelenleg)
2023. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: PMÁP -nak igen, de van másfele kötvény is, pl diszkont kincstárjegy, amely 1-12 hónapos lekotessel vásárolható.
2023. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából megsaccolnám hogy mennyi kellhet havonta és berakosgatnám aszerint különböző hónapokban lejáró DKJ-be. Amit mégse használsz föl pl. augusztusban azt meg hozzácsaphatod valamelyik következő havihoz. Én a fizetésem azon részét amit nem költök el egyből hó elején is így kötöm le, aztán ha mégse kell pl. június 28-án ami akkor lejárt, akkor megy át egy július végi vagy augusztusi lejáratúba.
2023. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!