Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A folyószámlahitel meglétét...

A folyószámlahitel meglétét mikor ellenőrzik?

Figyelt kérdés
Hónap elsején? Ha én hóközben elhasználom az egészet, de pár nap múlva visszatöltöm, akkor is vonnak kamatot? Akkor is úgy számolják, hogy elhasználtam? Erről nem beszél senki...

2023. júl. 6. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a szerződésben.

Csak akkor nem kell kamatot fizetni, ha nem használod.

2023. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nincs benne, már átnéztem.
2023. júl. 6. 19:18
 3/6 krwkco ***** válasza:

Általában arra az időre kell kamatot fizetni, ameddig a pénzt kölcsönveszed. Tehát akkor is van 1 napi kamat, ha másnap visszatöltöd. De nem több. Ezt a kamatot egy meghatározott napon vonják le a számlán levő pénzből. Pl. mindig hóvégén.

És ezenkívül lehet készültségi díj. De nem mindenütt van és amúgy is csak 1% nagyságendű.

2023. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Nekem csak éves kamatról írnak. THM 34%.
2023. júl. 7. 08:13
 5/6 krwkco ***** válasza:

"THM 34%"

Ez durván azt jelenti, hogy ha mondjuk hirtelen venned kell egy háztartási gépet 100 ezerért, és a felét visszafizeted a következő fizetéskor 10 nap múlva, a másik felét 40 nap múlva, akkor a kamat nagyságrendileg

100000*0,34*10/365+100000*0,34*40/365~930+3720=4650 vagyis kb. 5 ezer forint lesz.

De ha folyamatosan fenntartasz egy 100 ezres adósságot és nem tudod csökkenteni, csak a kamatot fizetni, akkor az havi 3 ezer forint. Lényegében a semmiért, egy egyszeri felelőtlenségért.

2023. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hintalow ***** válasza:
100%
A legtöbb banki rendszerben napi kamatozású, napi záráskor nèzi a rendszer a kihasználtságát, ès határol el rá kamatot, amelyet összesìtve, havonta vonnak.
2023. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!