Jónapot ha az inkaszós számlámra tévesen utaltak pénzt amin amugyis felhalmozott számlavezetési díjtatozás volt azt kérhetem a banktól hogy utalja visza a pénzt a feladonak mert téves utalás volt??

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem
2023. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2023. júl. 6. 20:42
 3/14 krwkco ***** válasza:
67%
Mert a végrehajtási törvény szerint azokat a pénzeket lehet elvonni, ami felett rendelkezel. Márpedig azon a napon a Te rendelkezésedre állt a pénz.
2023. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy a #3 mondja. Onnantól, hogy a számlára érkezett pénz, a te rendelkezésedre lett bocsájtva. Az, hogy téves utalás volt vagy az, hogy kié az a pénz a lőtéri kutyát nem érdekli.
2023. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krwkco ***** válasza:
61%

A lényeget összefoglalva: kifizetted a tartozásod (egy részét) valaki másnak a pénzéből. Ezért most neki tartozol. Ez a helyzet.

De gondolom, amúgy is csak reménykedsz abban, hogy valaki tévesen fog utalni néhány milliót a számládra. :-)

2023. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem reménykedem téves miliokba mert ez egy gyereknek volt az ösztöndíjat és nagyon kellemetlen hogy egy kis iskolás gyerek pénze eltűnt ami nem az én hibám te biztos szereted a téves pénzt de én nem te bunkó
2023. júl. 7. 17:29
 7/14 krwkco ***** válasza:
61%

Tudtad, hogy tartozásod van és mégsem szóltál a fiatalnak, hogy ne hozzád utaltassa az ösztöndíját?

És a pénz nem tünt el. A tartozásod csökkent vele. Most a gyereknek tartozol. És ki más hibája lenne?

2023. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krwkco ***** válasza:
44%

Az ilye esetekkel az a baj, hogy végrehajtási törvény mentesít bizonyos pénzeket a végrehajtás alól. Valószínűleg az ösztöndíjat is. De az csak a kiutalás előtt érvényes. Az ösztöndíj kiutalójától nem kérheti a végrahajtó, hogy egyensen utalja hozzá a pénzt. De ha az ösztöndíj megérkezik egy számlára, akkor az már számlapénz, minden megkülönböztetés nélkül. Egy inkasszo 35 napos időszakában 60 ezer forint és a 60-200 ezer közötti rész fele mentes az inkasszo alól. Más korlátozás nincs.

Ha még létezik a tartozás, akkor figyelj arra, hogy ha két fizetés esik erre a 35 napos időszakra, akkor a másodikat teljes egészében megkapja a végrehajtó.

És a míg tartozásod van, senki más pénzét, vagyontárgyát ne engedd a sajátod közelébe.

2023. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 értetlen vagy ???

Tévedésböl utalták nekem a pénzt!!

Mi az hogy nem szóltam hogy ne ztaltasa ide a pénzt le van írva hogy téves utalás történt amit most kérnénk visza a banktol.

de neked nehéz a felfogásod szerintem vagy bolond vagy

2023. júl. 8. 21:36
 10/14 krwkco ***** válasza:

Tévesen utalták? Mégis hogyan? Honnan tudták a számlaszámodat? Ha valaki eltéveszt egy számlaszámot, akkor az ellenőrző összegek miatt a banki alkalmazás azonnal visszadobja.

És ha tényleg tévesen jött hozzád egy ösztöndíjas pénze, akkor az utaló intézmény továbbra is tartozik az ösztöndíj jogosultjának. Ez nem attól függ, hogy a Te számládról visszakapja-e a pénzt vagy sem. Tőled ugyan követelheti, de álljon be a sorba. De az ösztöndíjat az intétménynek akkor is ki kell utalnia az ösztöndíj jogosultjának az egyéb pénzeiből.

Szóval ez a történet nagyon sántít.

2023. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!