Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SMS-t kaptam a [MAGYAR POSTA]...

SMS-t kaptam a [MAGYAR POSTA] nevében, de semmilyen csomagot nem várok, ez valami átverés lesz?

Figyelt kérdés

[MAGYAR POSTA]: Üdvözöljük, csomagja kézbesítésre vár. Erősítse meg adatait a szállításhoz, kövesse az alábbi linket:

[link]



2023. júl. 14. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
igen, az.
2023. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2023. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha fölmentél volna a posta.hu-ra és szétnéztél volna, akkor egyből megtaláltad volna a főoldalon a cikket, ami pont erről szól.


[link]

2023. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Tesom ez hihhetlen H gyanakotni kesztel estein vagy te tesom sémi kétség bene
2023. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat persze. Csomagod jott, de fogalmuk sincs, mi a neved cimed es a tobbi. Logikus!
2023. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Ne kattints a linkre és ne add meg semmilyen adatodat, főleg ne banki adatokat.
2023. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha tudod, hogy nem vársz semmilyen csomagot a postától, de te kaptál egy ilyen sms-t a Magyar Posta nevében, akkor persze hogy csalás, adathalászat van e mögött. Remélem nem adtad meg érzékeny adataidat (személyes adatok/bankkártya adatok). Ha megadtad akkor csak gratulálni tudok hozzá, de ha észbe kaptál akkor meg ahhoz gratulálok, és nem adtál meg semmit.

Szép Napot! :)))

2023. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Dehogy adtam meg, másoknak okulásként tettem ki a kérdést.

Amúgy ez az sms már legalább egy hónapja jött, szerintem a benne lévő link sem él már.

2023. júl. 16. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, nagyon ügyes vagy hogy nem adtad meg. :) Én e-mailben kaptam pár napja e-mailen szintén Magyar Posta nevében hasonlót, de 2 is landolt az Adathalász mappiba. :)
2023. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Akkor mi nagyon nagy májerek vagyunk, hogy nem dőlünk be bárminek, igaz? Hátba is veregetem magam!

2023. júl. 16. 14:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!