Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel szeretnénk venni a babavár...

Fel szeretnénk venni a babaváró hitelt! Viszont fél évet dolgoztam Ausztriában! Ügyfélkapun keresztül lekérdeztem a TB-t és a külföldi bejelentést nem mutatja! Csak azt jelzi hogy akkor itthon is fizettem a TB-t! Ausztriában kell kérnem igazolást?

Figyelt kérdés

Van egy igazolásom!

Amin rajt van hogy mitől meddig dolgoztam kint!

Ha fordító tolmáccsal lefordítatom vihetem azt is a bankba?



2023. júl. 18. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:
53%

"Ügyfélkapun keresztül lekérdeztem a TB-t és a külföldi bejelentést nem mutatja! "

Persze hogy nem, hiszen az a magyarországi biztosítási jogviszonyok bejelentésére szolgál, ebből kifolyólag nem lesz benne semmiféle külföldi jogviszony.


"Csak azt jelzi hogy akkor itthon is fizettem a TB-t!"

Ha kint dolgoztál hivatalosan, ami által volt külföldön biztosításod, akkor minek fizetted itthon a "TB"-t arra az időre? Nem kellett volna. Helyette ki kellett volna jelentkezned a járulék fizetése alól a NEU.70 nyomtatvány kitöltésével és igazolni a kinti biztosításod. Most sem késő... :)


"Ha fordító tolmáccsal lefordítatom vihetem azt is a bankba?"

Igen, de lehet, hogy még fordításra sincs szükség. Ezt a banktól kérdezd meg.

2023. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!