Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásárolni szeretnénk egy...

Vásárolni szeretnénk egy házat. Adnátok tapasztalatból adódó tippeket?

Figyelt kérdés
21 milliós családi házat fogunk vásárolni. Hétfőn megyunk hitelugyintezohoz,addig csak saját magam 'szórakoztatására' jarok utana a temanak. A 10 millió babaváro hitelt szeretnénk felvenni a férjemmel. 2,1milla önerőnk menne bele a foglalóba, 600 ezer forint csokot vennénk fel egy gyerekre, a tobbit pedig lakáshitellel pótolnánk (8,3milliót). Kettőnk keresete havi 500k körül mozog. Nektek simán elfogadta a bank a kérelmeket? Mennyire volt bonyolult vagy esetleg simán ment minden ? 1 milliónk van még félretéve. Fedezik az egyéb koltségeket? Ugyvedet,átiratást, földhivatalt..stb..mire számítsunk?

2023. júl. 20. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Saját ház ilyen jövedelemmel? 🤔


Nem normális ez a világ....

2023. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ezt csak a bankban fogják tudni megmondani, hogy milyen lesz a hitelbírálat eredménye. Bocsi, hogy nem a kérdésre reflektálok, de tényleg jóindulatból ha jót akarsz magadnak és nem tönkretenni az egész életeteket, de minimum 10-20 évet anyagilag, akkor nagyon alaposan járj utána ezeknek a családtámogatásoknak, nehogy pofáraesés legyen a vége... 500 ezer forint két embernek meg gondolom még minimum egy gyereknek elég kevés. Ha még erre rájön a törlesztő én nem akarok turkálni a pénztárcátokban de nem valami stabil és magas megélhetés ez. És ez még a legjobb eset, amikor nem volt semmi galiba a családtámogatással. A másik az, hogy én ebben a gazdasági környezetben biztosan nem vennék fel hitelt. Az ügyvéd, az átiratás stb sem egy olcsó mulatság. Összesen 1+2,1 millió megtakarításotok van? Ez borzasztó kevés. Nekem nagyon sok a bizonytalanság ebben a kérdésben és biztosan takarékoskodnék, befektetnék még pár évig. Ne kapkodd el ezt.
2023. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég bátor.
2023. júl. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Az illeték az ingatlan 4%-a, 840.000 Ft.

Ehhez jön az ügyvédi díj, ingatlan értékbecslő, közjegyzői okiratba foglalás a jelzálog miatt, földhivatali ügyintézések díjai.

Ezek a minimális plusz költségek.

Esetleg még a hitelfolyósítás díja.


Illetéket lehet részletben fizetni (max.12 hónap).


Az 500.000 Ft-os havi jövedelem nem túl sok egy 3 fős családnak; egy családi ház rezsije legszerényebben is átlag 50.000 Ft.

Nem lehetetlen küldetés, persze, azt hiszem, sokan élnek hasonló anyagi helyzetben ma Magyarországon, de nem egyszerű.

2023. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az illetéket csokkal elengedik szerencsére. Az 500k a bejelentett melo,de nyilván nem mehetek oda a bankhoz,hogy heloo, nekem van még bevételem,de azt nem tudom igazolni :D

Tobb pénzunk volt,de egy esküvő igen koltséges. Orulok neki,hogy ennyire jol keresnek az emberek ebben az országaban, de szolnok megye kisvárosaiban ez nem számit rossznak. Én lennék a legboldogabb,ha tobb lenne :)

Nem szellemi

2023. júl. 21. 14:40
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem szellemifogyatékosok vagyunk, kedves 1.

6 éve élunk albérletben a ferjemmel, huszas eveink vegen jarunk,eddig megteremtettunk magunknak mindent,amit kellett. Havi 90et fizetunk albira, egy 90 nm2es társasházban,ahol a rezsi sem kevés. Felnőtt emberek vagyunk,tudunk bánnk a pénzel. Koszonom szépen utolsó,hogy érdemben válaszoltál nekem 😊

2023. júl. 21. 14:50
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy igen, csináld csak, majd a normális emberek adójából téged is kiment Vitya, csak 3 helyett 5 gyereket kell majd letermelned érte.


Dehogy tudtok bánni a pénzzel.

Most sem tudtok érdemi megtakarítást képezni, de gondolod, hogy majd tudsz hitelt fizetni, házat fenntartani, felújítani, meg gyereket is etetni ugyanannyiból. Legalább egyszer számoljatok után csak felületesen

2023. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem gondolom,tudom.
2023. júl. 21. 15:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kedves kérdező. Azt számold ki légyszíves, hogy mi történik, ha te otthon vagy a 2-3 gyerekkel, fizetitek a hiteleket, fenntartjatok a házat abból a havi 500.000ft-bol, majd a fejed hirtelen munkakeptelen lesz, mert baleset éri.

Vagy csak egyszerűen elveszti a munkáját.


Hány hónapig tudnátok kihuzni? 🤔


Ha ez a szám több mint 10 akkor van némi megtakarítások a nem várt helyzetekre.


Amíg nincs addig ez csak hazardjatek.

2023. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Olyan sokan írjátok hasonló kérdésekre, hogy hazárdjáték vagy felelőtlenség lenne ilyen vagy olyan jövedelemmel.... Szerintem meg bármikor történhet az életben olyan váratlan dolog, ami alapjaiban változtatja meg az aktuális élethelyzeteteket! Erre ne alapozz! Akár pozitív, de akár negatív irányban is megváltozhatnak a körülményeid! Bármikor történhet egy haláleset, sérülés, öröklés, nyeremény, stb.... Hiába van tehát valaki ma atomstabil (-nak tűnő) anyagi helyzetben, vagy épp a mélyponton, amikor egyik napról a másikra történhet valami hasonló dolog. Ezt hívják úgy, hogy ÉLET! Sajnos ezekre egyáltalán nincs garancia. Ha valaki szeretne családot, vagy éppen életet kezdeni egy saját ingatlanban, akkor nagyrészt csak így, hitellel, fiatalon és bizonytalansággal tud elindulni a mai magyar valóságban. Megjegyzem, régebben sem volt könnyebb, csak az átkosban a szociális hálót talán még egy hangyányival vastagabb hálóból szőtték. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kell gondolni a jövőre és vágjon bele mindenki ész nélkül, akár akkor is, ha már napi megélhetési gondjai vannak, de olyan szerintem soha nincs, hogy minden élethelyzet optimális legyen körülötted egy hitel felvételéhez, egy házassághoz vagy egy gyerek vállalásához. Ha szeretnél hasonló célokat elérni az életben, akkor bele kell vágni és a lehetőségeidhez mérten töretlenül kitartani az álmaid mellett! Viszont tartsd szem előtt, hogy a pénztártól való távozás után reklamációnak helye már nem lesz! Ha felvállaltál egy hitelt/házasságot/gyereket, akkor akkor is tarts ki, ha valami végül nem úgy sikerül, ahogy eredetileg eltervezted! (A házasságot csak azért keverem ide, mert nagyrészt ott is az van, hogy 18-25 év közt szokás azt mondani, hogy szerencsés helyzet. Viszont ott is jócskán benne van a bizonytalanság a dologban és ha mégsem jön be a számítás, akkor azzal is ki lehet siklatni egy életet! Az érveitek szerint akkor nem szabadna házasságot kötni, csak akkor, ha már együtt éltél valakivel legalább 10 évig, hogy alaposan kiismerd, már megteremtettétek a 5-6-10-100-1000-X hónap anyagi biztonságot a családnak, és bebiztosítottátok, hogy senki nem fog meghalni, lesérülni a következő 18...20 évben. Így akkor tényleg nem kellene aggódnotok és felvehetnétek a hitelt is, ha esetleg szükséges... 30...40 évesen. :) )
2023. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!