Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kocsi 5 millióért, amikor még...

Kocsi 5 millióért, amikor még nincs saját ingatlan? Hülyeség?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, havi nettó bevétel most ~ 850.000 Ft (IT diploma, viszonylag kezdőként ennyi, tehát fog még emelkedni várhatóan bőven).

Nincs ingatlanom, jelenleg bérlek egész jó áron. 5-600-at félreteszek általában, gyűjtök a saját lakásra, de most kitaláltam, hogy kell nekem egy szép kocsi.

Szerinted felelőtlenség ebbe így most belevágni?



2023. júl. 20. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Egyéni döntés. A többségnek az ingatlan az első.
2023. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Egy szép kocsi szinte minden esetben pénzkidobás.


Egy átlagos kocsi vidékiként hasznos, városiként pénzkidobás.


Az autó egy luxustermék a legtöbb esetben. Drága a bekerülése, azonnal zuhanni kezd az értéke, és drága a fenntartása. Te döntsd el, hogy okos dolog e luxustermékekre szórni a pénzt a jelen helyzetedben. Ez pl jelen állás szerint 1.5-2 évvel fogja visszavetni a saját lakás vásárlásod, ami alatt más pénztárcáját tömöd, stb.


Ne érts félre, én is szórom a pénzt, csak számomra értékesebb luxusra (utazások, búvárkodás, stb), és mondjuk van már saját lakásom huszonéves korom óta.

2023. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne?

Az autó jól égeti a pénzt, de szabadságot is ad. Ha megéri és kell neked vedd meg.


A pénz önmagában semmire sem jó. Érdemes időnként becserelni élményekre, tárgyakra, egészségre, stb... 😃

2023. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2: Az, hogy nincs autóm, nálam nem opció. Nem tömegközlekedem, és nem is tervezek ezen változtatni.

Jelenleg egy 20+ éves roncsot hajtok, ami se nem biztonságos, se nem esztétikus. A másik opció az lenne, hogy erre költök egy rakás pénzt, de szerintem racionálisabb döntés inkább rászánni nagyobb összeget, és venni egy néhány éveset, amibe nem undorral ülök bele.

2023. júl. 20. 19:17
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon jól keresek, de 3 ingatlant vettem, mielőtt autóra vesztegettem volna a pénzem.


Az autó értéke folyamatosan csökken, az ingatlané nő.


Csak azt a pénzt áldozd autóra, amit hajlandó lennél az ablakon kidobni. Az a pénz elveszik, soha nem látod többé.

2023. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

#4


Érdekes mentalitás. Nekem pl eszembe nem jutna NEM tömegközlekedni, és milliókat, aztán éves szinten százezreket kiszórni az ablakon azért hogy pöföghessek, kényelmes 15-20-30 perces olvasgatás helyett amikor dolgom van a városban. Hozzávetőlegesen háromszor annyit keresek mint te, és előbb lesz harmadik pesti ingatlanom, mint autóm. Autót majd akkor ha gyerekeket kell furikázni, na ahhoz már nem lesz türelmem tömegközlekedve.


Csajozásnál, sietésnél, stb... ott a taxi. Ha hetente kétszer taxiznék is olcsóbb lenne, mint autót fenntartani.

2023. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6: Nem akarok ebbe belemenni, mert nem erről szól a kérdés, csak röviden..

Ha ez annyira szokatlan mentalitás, akkor miért van napi szinten ekkora dugó Budapesten? Kíváncsi lennék, melyik vonalakon jársz, hogy kényelmesnek ítéled meg a tömegközlekedést. A villamosvonalak egy jelentős részén ezeréves szerelvények járnak, ha van is ülőhely, olyan kemény az ülés, hogy 10 perces út után fáj a seggem. Ha leül valaki velem szemben, össze kell húzni magam, pedig nem vagyok nagydarab.

Az autómban nem ül mellém egy csöves, nem zsebel ki a cigány, nem böfögnek lecsószagút a pofámba. Soroljam még?

2023. júl. 20. 19:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az is érdekes mentalitás, hogy havi nettó 2.5M-t keresel, és annyit nem engedsz meg magadnak, hogy autóval járj. :)
2023. júl. 20. 19:46
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha te tudod, hogy neked mindenképpen autó kell, akkor full felesleges volt ezt a kérdést feltenni. Az meg hogy az olcsó autódra sokat kell költeni, nem jelenti azt hogy az új 5 milliós autóra nem kell ugyanannyit vagy még többet költeni.
2023. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Mondja az, hogy sokat kell költeni egy autóra, akinek nem is volt autója :D Álmodban keresel te 2,5 milliót.
2023. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!