Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lassan 2 éve fektettem be két...

Lassan 2 éve fektettem be két ETF-be, azóta +-7 százalék haszon között ingadozik. Eladjam?

Figyelt kérdés

3 éve S&P 500-as ETF-be fektettem, ami megindult, így motivált lettem arra, hogy más ETF-be is fektessek.


Így 2 éve még két piacba fektettem:

Európa és felemelkedő gazdaságok.

Névszerint: Amu MSCI Eur SRI és VG FTSE EM.


Azóta helyben toporzékolnak, néha mínuszba kerülök, néha pluszba. Azon gondolkozom, hogy lehet rossz döntést hoztam. Vagy hosszútávon tuti megéri?


Így belegondolva az S&P 500 is szinte helyben toporzékol az utóbbi 2 évben.


Rossz ránézni, hogy szinte 2 éve semmi hozama nincs az ETF-eimnek. Míg ha ezeket az összegeket is állampapírba mozgatnám, elég hamar olyan hozamot kapnék, amit max. az infláció vehet el tőlem. De ETF-nél jelenleg még hozam sincs.


Vélemények? Előre is köszi!



2023. júl. 21. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a cél mire számítottál?

Hogy majd 10x-esére robban az ár pár év alatt mint a Tesla?

2023. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
gondolom arra számított a kis zöldfülű nyuszi. válasz: persze hogy add el. bele kriptóba bikapiac előtt
2023. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Türelem rózsát terem
2023. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bankot robbantani nem ebből fogsz, de 10-20 éves viszonylatba az inflációval talán tud tartani.
2023. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
El kell adni. Befektetni időt kell megtanulni egynagad, online kezelni, kereskedni a tőkéddel. A legtöbb tananyag angol nyelvű. Fizetni semmi oktatási anyagért nem szabad. Ha érzed, érted és ügyes vagy - havonta csinálsz magadnak 2-5%-ot. (Előfordulhat itt is vesztő ügylet, de ha azok száma kevesebb, mint a nyerte és a vesztő % mindig fele a nyerőnek - sikeres vagy. (Kezdetben rengeteg idő és stressz, aztán jó)
2023. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Részvényekbe hosszú távon érdemes csak befektetni. 2 év nem hosszú táv.
2023. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A részvény (és így a részvény ETF) hosszútávú befektetés, 5-7 év a minimum, amiben érdemes gondolkodni.

Az S&P500 évente várhatóan 10%-ot hoz, de a +30% ugyanúgy benne van, mint a -20%. Ha tudni lehetne, hogy melyik évben lesz a -20, akkor nyilván mindenki kivenné a pénzét és addig átrakná másba. De előre nem lehet tudni.

Az biztos, hogy az állampapír a következő évben jól fog hozni. Ettől függetlenül nem adnék el ETF-et, de ha keletkezik most félretett pénzem, lehet, hogy állampapírba raknám.

2023. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

"Az S&P500 évente várhatóan 10%-ot hoz"


Mi az hogy "Az S&P500 évente várhatóan 10%-ot hoz"?


50 évre leátlagolva?

2023. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!