Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tetszik a banknak...

Miért nem tetszik a banknak hogy nagyobb összeget rakok a hitelkártyára?

Figyelt kérdés

Most volt nemrégen a fordulónap, 20-án. 4500 Ftot kellett volna befizetnem , a minimum összeg 499 volt. Én 20 ezret fizettem be, ami feltöltötte a hitelkeretet, és most fizetéskor megint fel fogom teljesen tölteni. Ezzel valami gondja lehet a banknak?

Meg még annyit mondtak ha hetedikén van a határidő de fizetés csak 9-én érkezik, nem probléma ha akkor töltöm fel - ez igaz lehet vagy valami átverés?


2023. júl. 31. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Mivel tobbet toltottel fel szerintem ujraszamoljak a torlesztest, es legkozelebb nem 4500 ft-ot kell majd fizetned hanem kevesebbet. De csak tippelek, meg sose mentem at minuszba.
2023. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem annyira a kérdést. Évek óta használok hitelkártyát.


4500 a teljes tartozásod, és 20000-t fizettél be? Minek fizetnél túl?


4500 volt amit a tartozásodból egyenlíteni kellett a hónapban, de te többet fizettél be? Szuper. Annál kevesebb tartozás kamatozik tovább.


Még életemben nem csúsztam meg visszafizetéssel, tehát én minden hónapban annyit fizetek rá, amennyivel tartoztam.

2023. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

De bonyolult egy hitelkártya termék is némelyeknek…


A hitelkártya számla egyenlege a tartozásod. Az az elszámolási időszak során zajló költekezéseid összege. Azt kell kiegyenlíteni a türelmi idő végéig. Amit a türelmi idő végéig nem törlesztesz belőle, az kamatozni kezd.


A túlfizetés teljesen értelmetlen. Ha valaki hitelkártyát túltörleszt, az egy olyan jelenség, mint amikor a majomnak adnak egy telefont és nem telefonálásra használja hanem a sggébe dugja.

2023. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem töltöm túl azon, mint a megállapitott hitelkeret. Csak hogy minél kevesebb legyen a kamat
2023. júl. 31. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!