Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású diákhitel...

Szabad felhasználású diákhitelnél 1 évnyi törlesztő felhalmozódása előtt felmondhatják e a hitelt?

Figyelt kérdés
Sajnos nehéz anyagi helyzetbe kerültem és 5 havi törlesztővel elmaradtam. Kaptam egy sima, nem tértivevényes levelet, hogy a keltezéstől számított 15 napon belül rendezzem a tartozást. Az elmaradás felét tudom most rendezni, a többit picit később. 5 havi elmaradás felmondási ok, vagy 12 havi kell a felmondáshoz?

2023. aug. 2. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit tudsz, azt fizesd be és vedd fel a kapcsolatot a bankkal. Lehet a bankokkal azért egyezkedni és ha befizeted a felét, akkor láthatják, hogy megvan a fizetési hajlandóság (meg persze akkor már nem 5 hó az elmaradás). A legrosszabb, ha valaki csak vár, hogy mi lesz, aztán meglepődik majd, hogy a bank felbontja a szerződést és az egész hitelt kamatostól egyben követeli. Pont nemrég láttam, hogy valaki így bukta el az örökségét, ami egy lakás negyede volt. Ha meg beszélsz velük, akkor legalább te sem leszel bizonytalanságban.
2023. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi lett? én úgy tudom egyébként, hogy 12 havi elmaradás után bontják csak fel a Diákhitelt
2023. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben leveleztem velük, megírtam nekik, hogy részletekben utolérem magam, azt írták vissza, hogy több részletet utaljak, ha tudok, hogy ne gyűljön.
2023. szept. 26. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!