Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudok hitelkártyát/ú...

Miért nem tudok hitelkártyát/újabb hitelt igényelni?

Figyelt kérdés

500 000 Ft értékű Személyi kölcsönöm van a saját bankomnál, K&H

Május 23.-i szerződéskötéssel.


Mind az ebank, mind bankfiókban az előzetes hitelbírálat során elutasításra kerülök.


Úgy, hogy az igényelt hitelösszeg törlesztőrészlete, plusz a jelenlegi kölcsön törlesztője együttesen a nettó fizetésem 20%-a.


Évek óta rendszeres, stabil fizetésem érkezik. Ha jól tudom átlagosan az utolsó 3 havi nettó bér középértékének a fele a maximális terhelhetőség hitelfelvétellel.


Ezáltal fogalmam sincs mi lehet a probléma.


Bankfiókban az ügyintéző annyit mondott, hogy azért lehet mert friss a hitel..


Én ezt megértem, de ennek ellenére továbbra is távlatokban beszélnek. Van időkorlátja, hogy előző hitelfelvétel után el kell telnie x időnek?


2023. aug. 15. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
A jelzáloghitel előbírálati igazolásomon volt, hogy 90 napon belül felvett fogyasztási hitel kizáró ok. Ez személyi kölcsön esetén és bankonként is eltérhet. Én másik banknál vagyok. Ezek alapján talán aug. 23 után lenne érdemes próbálkozni. Lehetett volna kicsit konkrétabb az ügyintéző.
2023. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Sok tényezőtől függhet. A fizetés fele csak a lehetséges maximum, a bank dönthet úgy, hogy szigorúbb feltételeket támaszt.

A költéseid alapján is elutasíthat (pl ha valaki sokat költ szerencsejátékra). És mondjuk egy nettó 900 ezres fizetésre lehet megadják a 450 ezres törlesztőt, de 300-ra nem feltétlenül adják meg a 150-et.

2023. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!