Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi pénzt kaphatok meg a...

Mennyi pénzt kaphatok meg a fizetésemből bankszámlainkasszó esetén?

Figyelt kérdés

A végrehajtó inkasszálta a bankszámlámat.


A fizetésem 280 ezer forint. Maga az inkasszó összege 700 ezer forint.

Mennyi pénzt ad ki a bank mint mentes részt?

Ha jól olvastam, akkor a 200 ezer forint feletti rész végrehajtás alá vonható, a 200 ezer alatti összegből legfejebb 70 ezer forintot vihet el. Vagyis ha jól számoltam, kb 130 ezer forintot fog a bank kiadni. Jól számoltam?


Ugye 35 naponként egyszer kérhető a mentes rész. Vagyis Októberben úgyképzelték, hogy megélek a levegőn?

Köszi a válaszokat előre is.



2023. aug. 22. 22:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ismerősöm bruttó 600-at keress és 160-at kap kézhez. Tehát kb hasonlóak az arányok.


Amúgy nem tudnál összeszedni 700 ezret hogy kifizesd a végrehajtót? Rokontól, ismerőstől stb. Mert sokkal jobban járnál hosszú távon.

2023. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Végrehajtás alól mentes összeg ->


Banki inkasszónál:


"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely nem haladja meg a 60 ezer Ft-ot. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50 %-a is végrehajtás alá vonható."


Jövedelem-letiltásnál:

"Levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely nem haladja meg a 60 ezer Ft-ot. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén."

2023. aug. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krwkco ***** válasza:
21%

"130 ezer forintot fog a bank kiadni. Jól számoltam?"

Igen. 60+(200-60)*0,5=130

Akkor is, ha munkáltatódnál is van fizetésedre 33%-os levonás, mert a bankodba így is 200-nál több érkezne.

"Ugye 35 naponként egyszer kérhető a mentes rész. Vagyis Októberben úgyképzelték, hogy megélek a levegőn?"

Ha a végrehajtó jól időzít, akkor bizony a második fizetést teljesen inkasszózzák. Nyithatnál másik bankban egy számlát és oda kérhetnéd minden második fizetésed. Az újabb mentes keretet jelent.

2023. aug. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Vagy szepen bemehetnel a vegrehajtohoz es megegyezhetnel vele reszletfizetesben. Es leveszi az inkasszot. Ennyi. Jobban jarsz ha vallalod hogy mondjuk 14honap alatt vosszafizeted a 700kt otvenzeresevel, vagy mondjuk dupla ennyi ido alatt feleennyi torlesztovel. Es ha rendeswn fizetes is, beken fognak hagyni
2023. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Van 2. Számlám. Amin fura mód nincs inkaaszálva. De gondolom majd megtalálja.


Ami a vh időzítését illeti.

Augusztis 21.-én került inkasszó a számlára.

Én Szeptember 8.án kapok fizetést.

Az inkasszó 35. Napja Szeptember 24. Ha nem csak munkanapokat számítjuk, és ha jól néztem akkor naptári nap, nem munkanap amit figyelembe kell venni.

A következő havi fizetést én már Október 8.án kapom, vagyis az már újabb 35 napos periódusba esik, vagyis abból is járna a mentes rész. Jól gondolkodom?

2023. aug. 23. 09:28
 6/17 A kérdező kommentje:
#4 Megtörtént. A VH kérő nem egyezett bele, csak az inkasszó fentartása melett.
2023. aug. 23. 09:29
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Oke, az mas. A talasztalatom az hogy ez ritkan fordul elo. Hisz jobb egy megegyezest akaro ugyfel mint egy ugyeskedo, aki mondjuk kimegy ink kulfoldre vagy elkezd feketen kpert dolgozni.


Az elso periodus utan nehany nap utan jon a kovetkezo 35nap, es ujra lesz mentes resz.

2023. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krwkco ***** válasza:

"A következő havi fizetést én már Október 8.án kapom, vagyis az már újabb 35 napos periódusba esik, vagyis abból is járna a mentes rész. Jól gondolkodom?"

Igen.

2023. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 krwkco ***** válasza:
31%

Gondolom, hogy folyamatosan fogod figyelni az egyre újabb inkasszókat. Nem tudom, hogy a végrehajtók gyakorlata mennyire rámenős ebben, de ha a beérkezett pénzek alapján a fizetésed előtti napokban indítja a következő inkasszót, akkor a második fizetésed rámehet.

Gondolom, ilyen magas elvonás mellett az nem jön szóba, hogy többet törlessz a végrehajtás rövidítése ée a költségek csökkentése céljából. Nyilván küzdened kell minden forintért, mert szükséged van rá. :-(

2023. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akkor a fejlemények. Leírom, hátha másnak segítség.


Be mentem még egyszer a vh-hoz, ahol végrehajtói kifogással akartam élni. A vh egyből felajánlotta, hogy 24 havi részletfizetést enged, havi 35 ezerrel. Hozzátéve, hogy ebbe a VH-t kérőnek sincs beleszólása.

2023. aug. 23. 11:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!