Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » TBSZ vs. sima értékpapírszámla...

TBSZ vs. sima értékpapírszámla felvilágosítás?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve havi rendszerességgel veszem mindig ugyanazokat a részvényeket Trading212 platformon. Hosszútávú befektetésként kezdtem, 5-10 évig nem szeretnék hozzányúlni. Rengeteget tanultam mostanában a TBSZ számláról az Interactive Brokers miatt. Pár kérdést nem sikerül kigoboznom a tbsz-el kapcsolatban:

1. Van egy 0. év minden tbsz-nél. Itt kell először min. 25 ezer forintot befizetni, illetve pénzt rakosgatni a számlára. Ilyenkor már lehet is részvényeket vásárolni, vagy csak a 0. év után?


2. Miután letelt a 0. év, tudom ugyanúgy havi rendszerességgel bővíteni a portfoliómat a megszokott részvényekkel 5 éven keresztül?


3. TBSZ-nél, pl Otp vagy IBKR esetében is lehet tört részvényeket venni? (Trading 212 kifejezetten emiatt tetszik).


Miket kell még tudni a tbsz-ről, amiket még nem tudhatok?

Olyan célra, mint amit én csinálok Trading212-n mit ajánlanátok? (Hosszútáv, 5-10 év részvények mint pl. snp500 havi szintű vásárlása).


A trading 212-vel teljesen megvagyok elégedve, de most tudtam meg, hogy realizálás után 15% adót kell megfizetnem.


Előre is köszi a válaszokat!



2023. aug. 23. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Lehet venni persze. Akkor és annyi pénzt érdemes rá rakni, ha rögtön veszel is belőle.


2. Csak a 0. évben lehet rá befizetni. Ha osztalékot kapsz, az nemtudod kivenni, de a TBSz-en belül elköltheted. Ha eladsz részvényt akkor a TBSZ-en belül vehetsz belőle mást.


0. év után másik TBSZ-t kell nyitnod és ara befizetni.

TBSz hátránya, hogy ha folyamatosan veszel, akkor 6 külön TBSZ-en lesz a pénzed, ami nem egyszerre jár le.


3. Ez nem TBSZ függő, a platform dönti el, hogy náluk létezik-e törtrészvény.

2023. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1, így, hogy nem lehet 0. év után plusz pénzt berakni, jól értelmezem, hogy nekem marad a trading 212? Diák vagyok, kis összegeket töltögetek fel (20-30k/hó). Így mondjuk 0. évben legfeljebb 300.000 ft tudnék gyűjteni, az meg gyanítom viccesen kevés 5 év erejéig.
2023. aug. 23. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A következő évben nyitsz egy új tbszt aminek az lesz a 0. éve és az új tőkét abba fizeted.
2023. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!