Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Webáruház bankkártyás fizetés...

Webáruház bankkártyás fizetés esetén számolhat fel külön díjat?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy bolti vásárlás esetén az eladó semmilyen plusz költséget nem számolhat fel, viszont azt csak sejtem, hogy bankkártyaelfogadás tekintetében a webshop is ugyanolyan, mint egy normál bolt, tehát ez rá is vonatkozik.

Találtam egy webáruházat, ahol nyíltan ki van írva, hogy ennek plusz költsége van. Mi ilyenkor a teendő?


2023. szept. 4. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem, de a gyakorlatban több ilyet is láttam már.
2023. szept. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a webáruház tulajdonosa dönti el, hogy mit mennyiért ad az áruházában.
2023. szept. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is kiskereskedő vagyok. Minden hónapban kapok kimutatást a terminált üzemeltető cégtől. Ebben a következő mondat szerepel:

"Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló 2009. évi LXXXV. törvény 36. § (4) bekezdése értelmében bankkártya használata vagy bármilyen egyéb elektronikus fizetési mód alkalmazása esetén a kereskedőknek tilos bármilyen többletdíjat, költséget vagy egyéb jogcímen fizetendő összeget felszámítaniuk a vásárlóiknak!".

Persze, hogy a kereskedő dönti el azt, hogy mit mennyiért ad! Viszont amennyiben biztosít kártyás fizetés elfogadását, akkor azzal azt is elfogadja, hogy ennek minden költsége őt terheli. Amennyiben ezt a terhet nem akarja viselni, akkor vagy megemeli a termékek árát, vagy kivezeti ezt a lehetőséget a fizetési módok közül. Ez szerintem nem etikus.

Hacsak nincs olyan kitétel, miszerint ez a webáruházakra nem vonatkozik (bár kétlem)!

2023. szept. 5. 01:35
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Biztosan nagyon szőke nőből vagyok, de mégis, hogy a fenébe lehet fizetni egy webáruházban készpénzzel??? Amazonon megveszem, kifizetem kártyával, elküldik. Vagy kifizetem PayPallal, ami szintén elektronikus fizetés, és elküldik. Mégis, valaki magyarázza már el nekem, a szőke nőnek, hogy webáruházban hogyan fizetünk nem elektronikusan, hanem készpénzzel???
2023. szept. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
#4 Utánvéttel és a futárnak fizetsz készpénzben. De ilyet csak az ősemberek szoktak. Nemhiába a legtöbb webshop plusz díjat számol fel, ha utánvéttel fizetsz ahelyett, hogy kifizetnéd kártyával.
2023. szept. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Már megbocsáss, de, hogy is jön ide a készpénz?

A kérdésem pusztán csak a kártyás fizetési mód esetén felszámolt plusz díjra vonatkozott. Sehol semmi készpénz.

Amúgy igen, ahogy az #5-ös is mondta lehet vásárolni utánvéttel, ahol utólag a futárnak fizetsz kp, vagy kártyával, esetleg előre utalással is.

2023. szept. 5. 08:46
 7/8 anonim ***** válasza:

@ 3 : Pontosan így igaz.

Ezt terjeszteni kell, mert kevesen tudnak róla. Jó, hogy ezt ide is leírtad.


Esetleg tudsz róla, hogy lenne szankció is hozzárendelve a jogszabályban, ha valaki "véletlenül" nem ismerkedett meg a tevékenységét szabályzó előírással ?

2023. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:

Technikailag megteheti, mièrt ne tehetnè meg?

Èn szemèly szerint mèg nem is találkoztam ilyennel,de a mai e-kereskedelem orientált világban nem is működne ilyen, a saját halálos ìtèletèt ìrná alá vele.

2023. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!