Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy a fenébe tudnám így...

Hogy a fenébe tudnám így aktiválni a bankártyámat?

Figyelt kérdés

Elveszett bankkártya miatt újat igenyeltem…


Most érkezett meg.


A kártya mellé, azzal egy, azonos borítékban küldött levélben azt írják, hogy a bankkártya telefonon történő aktiválásához szükségem van egy 4 vagy 6 számjegyű PIN kódra, amely NEM azonos a bankkártya PIN kódjával.


A probléma az, hogy nekem nincs, vagy legalábbis nem tudok róla hogy lenne ilyen kódom… Nem ez az első bankkártyám, de régebben úgy kellett aktiválni ezeket, hogy vásárlásnál vagy ATM-es pékfelvételnél beírtam a BANKKÁRTYA PIN kódját és kész is volt.


Pár sorral lejjebb, ugyanebben a levélben azt írják, hogy “A kapcsolódó PIN kódját (titkos személyi azonosító kód) újonnan igényelt kártyájához vagy pótkártyájához külön postai küldeményként megküldtük önnek.


Jött is egy másik, külön boríték a banktól, benne egy papírkártyával, rajta az adatokkal, de ezen csak a kártyához tartozó PIN kód szerepel, a papírkártyán (egy lekaparható felület alatt volt)…


Ugyebár az előző levélben külön írják, hogy a bankkártya telefonon történő aktiválásához szükségem van egy 4 vagy 6 számjegyű PIN kódra, amely NEM azonos a bankkártya PIN kódjával.

Ez meg a bankkártya PIN-je…



2023. szept. 14. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Hívd fel az ügyfélszolgálatot.
2023. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Ennyire nem megy a szövegértés?


Telefonos aktiváláshoz kell a telefonos azonosító (T-PIN), de nem csak telefonon lehet aktiválni a kártyát


Aktiváld be ATM-nél vagy vásárlással a kapott PIN kód segítségével, Chip használattal (ne paypassal)

2023. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1. 17 óráig van ügyfélszolgálat és én csak utána tudom Őket felhívni, ha meg lenne ez a PIN, akkor tudnám géppel aktiváltatni, menü pontok nyokodásával.


#2. De megy a szövegértés…


“Bankkártyáját aktiválhatja:

1. Mobilalkalmazási szolgáltatáson, vagy

2. hívja a XY telefonszámot….”


Ez áll a levélben.


Az ATM-es aktiválás itt nem szerepel…


Az UniCredit weboldalán valóban szerepel ez a lehetőség is, valamint régebben mindig így aktiváltam a kártyákat.


Viszont ott “megújított” bankkártyáról írnak, az én esetemben ez meg valószínűleg nem a meg újítás kategória… Ugyanis megújítás esetén például új kártya PIN-t sem küldenek, most meg küldtek….

2023. szept. 14. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:
És a mobilalkalmazáson keresztüli aktiválással mi a baj?
2023. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4.


Az hogy nincs regisztrálva UniCredit mBanking fiók nekem, mivel az előző kártyámnál nem volt okostelefonom.

2023. szept. 14. 16:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Na most kipróbáltam 2 ATM-nél is, hogy be dugtam és próbáltam pénzt felvenni…


Az egyik azt írta, hogy a kártya nem érvényes, a másik meg azt hogy lejárt.


Szóval ezzel a módszerrel nem lehet aktiválni, sajnos.

2023. szept. 14. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van telefonbankos PIN kódod, csak elfejtetted. Menj be a bankba, ott majd segítenek.
2023. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7.


Hát akkor ez lesz, de mennyivel egyszerűbb lenne ha nem bonyolítanák túl és lehetne egyszerűen a kiküldött PIN kóddal vásárlással vagy ATM-es pénzfelvétellel aktiválni.

2023. szept. 14. 20:23
 9/9 krwkco ***** válasza:
100%

"mennyivel egyszerűbb lenne ha nem bonyolítanák túl"

Azért van ez így, mert a PIN kódot is levélben kaptad meg. Tehát nem biztonságos az ATM-es aktiválás, mert ha valaki mindkét levelet megszerezné, akkor simán tudná használni a kártyádat. Kell valami plusz azonosítás.

Viszont, amikor a lejárt kártya esetén nem változik a PIN kód, akkor azt nem küldik el újra. Így nem tudhatja meg senki. Olyankor csak a net-es használat a kockázat. Ezért lehet az olyan kártyát ATM-nél vagy vásárlással aktiválni a régi PIN ismeretében.

2023. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!