Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utalt nekem az egészségp...

Miért utalt nekem az egészségpénztár? Többi lent.

Figyelt kérdés

Prémium egészségpénztár tag vagyok. 12-én magánorvoshoz készültem, úgyhogy előtte való nap átutaltam az egészségpénztárra 30.000 Ft-ot. Három nappal később jöttegy utalás az egészségpénztártól 27.067 forintról, felmentem az egészségpénztárba, az egyenlegem 0. Felmentem a számla analitikába, a felső 3 sorban dátum nélkül három számlát látok: kettő még tavalyi magánorvosi ellátás (számla összege 21E és 24E Ft, kifizetett összeg 0), egy pedig egy tavaly beküldött számla a 2021-es szemműtétemről (számla összege 558.000 Ft, kifizetet összeg 240.000 Ft).


Az első tippem az, hogy amikor benyújtottam a számlát a szemműtétről, akkor "csak" 100.000 volt az egészségpénztáramban,így csak az után kaptam vissza 20%-ot, és most, ahogy fizetem be, kapom a visszatérítést. Lehet ezért?


Illetve azt se értem, hogy ha én 30.000-et fizettem be, akkor az oldalon miért 28.200 ft befizetés látszik?



#prémium #egészségpénztár #prémium egészségpénztár
2023. szept. 16. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

“Illetve azt se értem, hogy ha én 30.000-et fizettem be, akkor az oldalon miért 28.200 ft befizetés látszik?“


A befizetett tagdijbol a penztar csak 94%-ot ir jova az egeszsegpenztari szamldon, a maradek 6%ot pedig elrakja maganak. ( alapszabalyzat vii fejezet 1.7 pont) Te a befizeteseid utan visszakapsz 20%-ot (eves max 150 ezret), igy ez meg mindig megeri neked is.


“ Az első tippem az, hogy amikor benyújtottam a számlát a szemműtétről, akkor "csak" 100.000 volt az egészségpénztáramban,így csak az után kaptam vissza 20%-ot”

A 20% visszateritest a befizeteseid utan kapod, nem a kifizetesek utan. Ha befizetsz 750 ezret de nem koltod el egy evig semmire, a 20% visszaterites akor is jar a kovetkezo evben. De itt te valoszinuleg arra gondoltal hogy anno csak annyi penzt fizetett ki a szamlabol az EP amennyi egyenleged volt a szamladon akkor epp, ami kevesebb volt mint a szamla vegosszege. A leirasod alapjan ez valoban lehetseges.


“és most, ahogy fizetem be, kapom a visszatérítést. Lehet ezért?”


Most hogy befizetsz az EP szamladra kapod a kifizetest az EP penztarrol a szamlaid meg ki nem fizetett resze utan. Amig a bekuldott szamlaidat nem fizette ki az EP, minden befizetesed automatikusan ki fogjak utalni neked. Termeszetesen ezek utan a befizeteseid utan is, mint befizetesed utan, jovore meg fogod kapni a 20% adovisszateritest (max 150 ezret).

2023. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségpénztárba benyújtottál korábban 603 ezer forintnyi számlát, ebből korábban 213 ezret fizetett ki a pénztár. Maradt még 390 ezer kifizetetlen számla.


Most befizettél 30 ezret a pénztárba (erre jövőre visszaigényelhetsz 20% x 30 ezer = 6 ezer forint adót).


A pénztár levonta a díját 6%-ot, 1800 forintot, maradt 28 ezer. Ezt a 28 ezret (vagyis inkább 27 ezret) pedig a benyújtott számlák még fennálló egyenlegének (390 ezer) kifizetésére használta fel, ezért utalta vissza a bankszámládra a pénztár az összeget. Így most azt látod, hogy kifizetett összeg 240 ezer.


Az, hogy 28200 helyett miért 27067 forintot utalt és mi az 1133 forint ami lemorzsolódott fél úton, fogalmam sincs. Meglehet hogy valamilyen biztosításod is van a pénztárnál és annak a díja.

2023. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2023. szept. 16. 09:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van. Valószínű a benyújtott, de még ki nem fizetett számláid miatt utalnak vissza és fognak is, amíg "el nem fogy az összeg", ha lesz befizetésed.
2023. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!