Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euró megtakarítást mibe...

Euró megtakarítást mibe érdemes fektetni manapság?

Figyelt kérdés
Euróban kapom a jövedelmemet, most csak simán ott figyel a devizaszámlán, mert forintba nem fogom átváltani, csak ha kell. Mibe lenne érdemes tenni? Euró alapú állampapír az egyik opció, oké, de mi más van még, amihez nem kell átváltani forintba és nem túl kockázatos?
2023. szept. 21. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Nem túl kockázatos:

Állampapírok (nem magyar)


Kockázatosabb:

Vállalati kötvények

Magyar eurós állampapírok


Még kockázatosabb:

Ingatlan

Részvények

Áruk (arany, narancslé, kripto, stb)


Kockázatcsökkentésre lehetőség a diverzifikáció azaz sokfajta különböző befektetésből álló portfolio kialakítása. Ez akár ETF-ek vételével is megoldható amik önmagukban portfoliok.

2023. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezernyi olyan részvény van, amibe most épp érdemes fektetni. Nincs annyi pénz, amit ne tudnék kiváló hozamú részvényekbe tenni. Valódi kockázat leginkább akkor jelenik meg, ha egyfélébe fektet az ember.


Ha random veszel 500 vagy akár 1000 különböző részvényt, az is többet hoz, mint bármelyik kötvény. Államkötvény pénzügyi analfabétáknak való. Mint ahogyan annak a hozama is.

2023. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

"Ha random veszel 500 vagy akár 1000 különböző részvényt, az is többet hoz, mint bármelyik kötvény."


Tényleg, mondjuk bármelyik 1 hónaposvagy 1 éves távon is igaz ez?

Az ilyen féltudásúak, mint te a legveszélyesebbek a kérdezőkre.


"Államkötvény pénzügyi analfabétáknak való."

Nem mindenki születik akkora zseninek, mint te. Az emberek többsége pénzügyi analfabétaként kezdi, ha az első pár lépcsőt megmászta, akkor tud tovább lépni.

Semmi baj az állampapírral, csak nem érdemes ezen a szinten ragadni.

2023. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Részvénybe max egy kis részét szeretném tenni. Próbáltam tőzsdézni anno, de az nem nekem való. Nem bírom a stresszt, amikor látom, hogy nagyobb mínuszban van a portfolio, daytrade-elni meg nincs időm.


Most első sorban rövid távra szeretnék befektetni, a részvény meg hosszabb távra jó. 2 éven belül el fogom költeni a nagy részét a lakáshitel kiváltására.

2023. szept. 21. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem bírom a stresszt, amikor látom, hogy nagyobb mínuszban van a portfolio"


Az euróban tartott pénzed ugyanilyen "mínuszban tud lenni". Mindig, minden attól függ, mihez viszonyítjuk.


Ha a lakásod/házad ajtaja fölött lenne egy digitális kijelző, az is minden időpillanatban mást és mást mutatna, hisz az ingatlanod értéke is pillanatról pillanatra változik, csak ezzel nem szembesülsz nap mint nap, csupán vételkor és eladáskor.

2023. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudsz nekem adni 2500 eurót december közepéig, akkor 3000-et küldök vissza - akkor kapok fizetésemelést, de addig kicsit meg vagyok szorulva. Tudom, hogy ez kevésbé hihető, de egy próbát megér, igazat mondok.

Rövid távú befektetésnek azt hiszem nem rossz.

2023. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Cryptoba pl. dogecoin.
2023. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, tudom meg sem fontoltad, de nem aktuális, kaptam kölcsön 5000 eurót, ezzel elvagyok, januártól meg már jól vagyok.


(ezt is lepontozhatjátok, de külföldön dolgozom magas fizetéssel, még ha ezt bárki mondhatja is)


De legalább már nem kell 20%-os kamatot ajánlgatnom :)

2023. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!