Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire lehet jelenleg számítani...

Mire lehet jelenleg számítani a FED az ECB és az MNB kamatdöntéseivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem követtem mostanában a gazdasági híreket, kicsit elvesztettem a fonalat. Megköszönném ha valaki aki képben van pár mondatban összefoglalná, hogy mi várható az irányadó kamatok alakulásával kapcsolatban.

2023. szept. 23. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
2023. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudomásom és amatőr véleményem szerint:


FED: még minimálisan emelhet egyszer, utána tartás, talán jövő nyár körültől lassú csökkentés (ezt mondták is, ők maguk is, de ettől még nem 100% biztos!)


ECB: ezzel nem vagyok annyira képben, de szerintem kb. mint a FED, ha akarnak sem tudnak annyira külön úton járni. Emelni mondjuk már nem emelnek ők szerintem. Meg talán kicsit előbb kezdenek csökkenteni is.


MNB: nagyon óvatos és lassú csökkentés, de kicsi a mozgástér több okból is... jobb lenne, ha idén nem próbálnák meg szerintem (de lehet, hogy fogják). Jövőre (ha mások csökkentenek már, infláció kicsit tényleg leül stb.) már talán fognak tudni érdemben (de még mindig csak lassan) csökkenteni.


Összességében kényes a helyzet mindenhol. Pontosan lehetetlen előrejelezni, senki nem tudja még, lehetnek kavarások.

Magasan kellene tartani a kamatokat még elég sokáig mindenhol az infláció letörésére és a pénzmennyiség csökkentés miatt is, de a nem biztos, hogy mindenkinek meg lesz hozzá a bátorsága, akarata (a recessziós félelmek miatt).

2023. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!