Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mitől függ, hogy internetes...

Mitől függ, hogy internetes bankkártyás fizetésnél kérnek-e banki app-os vagy telekódos jóváhagyást a tranzakció teljesítése előtt?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy akár simple pay, barion vagy más bankok felületén kell megadnom a kártyaadataimat sosem biztos, hogy kérnek-e megerősítést a tranzakció feldolgozása előtt.


Mitől függ, hogy mikor kérnek app-os vagy sms-es jóváhagyást?

(folyton kis összegeket fizetek és tök random, hogy mikor köteleznek kód megadásra)


2023. szept. 27. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok. Kb. 95%-ban kéri, de néha nem.
2023. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fizetésfogadás helyétől függ. Erős ügyfélazonosítás csak az EU területén levő elfogadóhelyek esetén van. Ezt használják ki a kártya adatokat megszerző csalók, ami ellen az „ősidők” óta meglévő webkártya, vagy más néven virtuális kártya a védekezési lehetőség.


Az elfogadóhely intézi az erős ügyfélazonosítást, a fizető bankja csak teljesíti.

A bevezetés körüli időkben nem minden kötelezett hely kérte még. Például, az a hely sem, ahol rendszeresen fizettem online, bankkártyával. Mikor megkérdeztem a bankom, azt a választ kaptam, hogy nem tőlük függ, hanem a fizetés helyétől, viszont átmenetileg azért teljesítik a fizetést, mert figyelembe veszik, hogy megelőzően rendszeresen fizettem ott hasonló nagyságú összegeket.

2023. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az említett pénzügyi szolgáltatóknak (Simple, Barion) mentessége van. Az okát és értelmét ne kérdezd.
2023. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

"Erős ügyfélazonosítás csak az EU területén levő elfogadóhelyek esetén van."


De magyar boltoknál/cégeknél is van, hogy nem kéri. :S

2023. szept. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!