Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kell visszafizetni a...

Mennyit kell visszafizetni a CSOK hitelből, ha nem születik meg a vállalt gyerek?

Figyelt kérdés

2022. decemberében vettünk fel CSOK-ot 2 meglévő és 1 vállalt gyermekre, illetve a 15 millió forintos hitelt, tehát még bőven van idő, de felmerült a kérdés, hogy ha esetleg nem jön össze, mennyit kell visszafizetni?


Maga a támogatási része tiszta sor és egyértelműen le van írva, a támogatás összege + 4 évnyi büntető kamat, aminek a mértéke a jegybanki alapkamat függvénye.

De mi a helyzet a hitellel? Gondolom ott is van valami büntetés, nem csak azt mondják hogy ejnye-bejnye, legközelebb ne csinálj ilyet.

Ott mi alapján számolnak és mennyi a büntetés? Mennyivel nő meg a törlesztőrészlet? Van egyösszegű büntetés?


2023. okt. 3. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Mi az hogy nem jön össze? Jobban jársz ha megcsinálod vagy rendesen megb... üntetnek
2023. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Remélhetőleg a tízszeresét.


Persze, az sem hozná helyre azt a mérhetetlen kárt, amit a CSOK okozott az országnak.

2023. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

A fő problémát abban látom, hogy rengetegen úgy írnak alá támogatási szerződéseket, hogy nem értik, de nagyon nem is foglalkoznak vele, mit tartalmaz a szerződés, pedig benne vannak a szaknkciók is.


Vedd elő a szerződéseteket és nézd meg, mennyi volt az igényléskor az ÁKK (referencia kamatláb).


A kamatámogatott hiteletek támogatás nélküli kamata is benne van a szerződésben, ez ÁKK*1,3+3%


Én úgy látom (neten megtalálható), hogy 10,2% volt az ÁKK tavaly decemberben, tehát a képlet alapján a normál kamat 16.26%, ebből Ti most csak 3%-ot fizettek.


A jó hír, hogy a 2 meglévő gyerekre járó 10M Ft kamattámogatott hitelnél megmarad a kamattámogatás, de a 3. gyermekre járó további 5M Ft-ra rá kell számolni visszamenőleg ezt a kb. 13%-os kamatot és még erre rakódik az 5% késedelmi kamat is.


Ez többmillió Ft lesz a 4. év végére, de nagyon nem mindegy, mi okból nem teljesül a gyermekvállalás. Pl ha orvosilag igazolható okból, akkor lehet kérni méltányosságot az illetékes kormányhivatalban.


Keress rá a neten, mik azok a különös méltánylást érdemlő esetek a Csoknál.

2023. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy nem jön össze? Ennyi pénzért a feleség helyében elmennék 2 hónap táppénzre és úsznék az oñdóban éjjel-nappal.
2023. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Akkor szolj a szomszednak!
2023. okt. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Vannak csok-os csoportok, érdemes ott tájékozódni.

De alapvetően fogalmam sincs hogy írhattatok alá ennyi pénzre bármit is úgy, hogy fogalmatok sem volt milyen szankciókkal jár, ha valamiért nem teljesül a vállalt feltétel (gyerek).

2023. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

6-os, a 3-as válaszoló vagyok.


Az általad ajánlott egyik ilyen CSOK-os csoport alapítótagja vagyok, pontos, szakszerű választ adtam a kérdező számára, de mint látszik, menthetetlenek az emberek, mert a valóban hasznos választ is muszáj volt lepontozni, ettől sokan jobban érzik magukat egyesek, ha árthatnak. Szomorú ezt látni, milyen kárörvendők az emberek.

2023. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Pedig szerintem korrekt válasznak tűnik, bár én tényleg nem ismerem a feltételeit, mert engem nem érint... De ha érintene, akkor a minimum, hogy gugli a barátom és csatlakozom egy-két ilyen csoporthoz mielőtt aláírom a szerződést. Ha pedig már aláírtam azt, amit nem értelmeztem, akkor tanulok ott másoktól.

Bár megjegyzem azért ezekben a csoportokban erősen kicsapódik a magyar pénzügyi tudatosság krémje, kétségbeejtő. De le a kalappal, hogy mindig akad, aki segít.

2023. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Látszik az értelmi színvonalon, hogy kik is veszik fel a CSOK-ot...el se olvassa a szerződést csak aláírja... mindegy csak jöjjön a pénz. Lehet villogni a haverok előtt a 80 milliós hitelre vett lakóparkos romhalmazzal, meg a 30 év adósrabszolgasággal.🤣 Csak a gyerekeket sajnálom, rossz lesz nekik megtudni később, hogy egy lakás miatt születtek.
dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia .


Ha nem jön össze a vállalt baba . 120 napon belül ki kell fizetni egyben 11 millió 300 ezer forintot büntető kamattal együtt.


A csok hitel pedig piaci hitellé alakul , illetve itt is van büntető kamat amire szintèn 120 napotok van közel 4 millió forint. Azaz több, mint 15 millió forint a vège.


A hiteletek törlesztőrészlete jelentősen megugrik .

jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!