Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a logika abban, hogy ha...

Mi a logika abban, hogy ha valakinek kevés (vagy semennyi) pénz érkezik a bankszámlájára, az többet fizet számlavezetési díjként mint akinek sok pénz jön rá?

Figyelt kérdés

Ma voltunk bent a bankban megérdeklődni miért fizetek egy vagyont úgy hogy nincs is semmilyen pénzmozgás a számlámon (miközben szüleim akik rendesen kapnak fizetést meg vásárolnak meg minden, ők egy tizedét se fizetik mint én).

Elmagyarázták, hogy azért mert olyan csomagban vagyok ahol nincs fix minimum érkező pénz a számlára. A többi, olcsóbb számlavezetésű csomaghoz kell egy fix összeg hogy jöjjön minden hónapban.

Kérdem én, ebben hol a logika? Miért arról nyúzzák a pénzt, akinek nincs is? Vagy ez is azért van hogy illeszkedjen a kormány állampolgárbarát politikájához, nevezetesen a csórót adóztassuk a halálba, a gazdag meg legyen még gazdagabb mindenféle kedvezményekkel?



2023. okt. 4. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Azoknak a bankszámláknak a vezetése amiken nincs kerekítési hibánál nagyobb egyenleg, szökőévente vannak csak tranzakciók és a bejövő forgalmak is gyérek - bizony legfeljebb a számlavezetési díj miatt megtérülő üzlet a bank számára.


A vaskosabb bankszámlák egyrészt a nevetségesen olcsó (nulla kamatú) forrástömeg részét képezik a bankoknak amiken jó zsíros kamatmarzsot lehet keresni, így ezeket ingyenességgel, kedvezményekkel csalogatják, másrészt akik meg sokat fizetnek bankkártyával azok meg termelik a jutalékot a banknak. Ezeken felül akik vastagabbak, azokat nem számlavezetési díjjal lehet legjobban megkopasztani, hanem azzal ha jól rájuk tudják sózni a különféle befektetési/megtakarítási termékeket - úgyhogy a számlavezetési díj elengedésével kedveskednek nekik, hogy könnyebben behúzhatók legyenek a csőbe.

2023. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha nincs mozgás a számládon, minek tartod?

Ha mwgtakaritasod van, azt nem bankszamlán kell őrizgetni... 😃


Vannak megtakarítási számlák például, ahol nincs is szamlavezetesi díj.

De vehetsz rajta értékpapírt, az is kamatozik, de nem fizetsz azért hogy tartja a kincstár...


Kicsit nagyobb pénzügyi tudatosság nem ártana.

2023. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan csomagom van hogy ha erkezik 400.000 a szamlara akkor ingyenes minden. Meg vagyok elegedve vele. Szerintem a bankok arra mennek hogy minel tobb mozgas legyen mert abbol szedik meg magukat
2023. okt. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs pénzed, nem kell bankszámla. Azért kerül többe, mert a bank számára te így csak "foglalod a helyet".
2023. okt. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az 1-es jó választ adott, de leírom egyszerűbben, hátha úgy érthetőbb lesz. A pénzintézeteknek is az a fontos, hogy minél több legyen a nyereségük, ugyanúgy, mint bármilyen vállalkozásnak. A banknak nincs profitja azokból az ügyfelekból, akik csak megnyitnak egy folyószámlát, de alig használják, viszont a fenntartásnak vnnak költségei, hiszen a banknak vannak működési költségei, azt ki kell termelni, ezért ilyen esetben mags a számlavezetési díj. A számlákra érkező rendszeres, nagyobb összegű jóváírások viszont lehetőséget adnak a banknak arra, hogy ezeket a pénzeket felhasználják rövid leháratú befektetésekre, ami kamatot termel a banknak, továbbá ezekből az ügyfelekből kerülnek ki a hiteligénylők, nekik lehet eladni biztosítási, befekteési termékeket, hitelkártyát, folyószámla hitelt, stb, tehát Ők azok, akiken a bank is profitál, ezért nekik olyan számlcsomagot ajánlanak, aminek olcsó a fenntartási költsége, mert ezzel csalogatják magukhoz ezt az ügyfélkört.


Kb ez olyan, mint amikor egy vendéglőben csak akkor ingyenes a mosdó használata, ha fogyasztasz is valamit.

2023. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Bank azt szereti, ha forog a pénz,minél több költség, tranzakció. Hogyha több bevétel érkezik a számlára, akkor az jobb a banknak is, míg ha csak ott tengődik a pénz, avagy nincs rajta semmi, abból semmit se nyer a bank.


Hogyha nincs semmilyen pénzmozgás a számládon, akkor felesleges a bankszámla, szüntesd meg!

2023. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A bank abból él, hogy te utalgatsz, kártyával fizetgetsz.

Ha nem használod a számlát, akkor be kell zárni.

2023. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Mert ha 25 alatt akkor vannak junior csomagok amely esetén ingyenes a számlavezetés.


Lehet a mostaninál amúgy is lenne jobb ajánlat csak másik banknál.

2023. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#3 milyen csomag ez ha szabad kérdezni? Jó lenne nekem is egy yen :D
2023. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Rafi premium gold 3 asszem
2023. okt. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!