Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet tárolni a számlán...

Hogyan lehet tárolni a számlán egy összeget a K&H-nál?

Figyelt kérdés
Junior számlám van és félre akarok rakni egy összeget amiből nem költök mert majd valamit be kell fizetnem vele és nem akarom hogy addig nyúlva legyen hozzá. Hogyan lehet elkülöníteni a K&H e-bankban ezt az összeget? Olyasmi funkcióra gondolok mint a Revolutnál a széf funkció. Köszi a segítséget!

2023. okt. 5. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

A KHnál nincs ilyen funkció. Legfeljebb nyithatsz egy külön lekötött betét alszámlát és abba vezeted át a pénzt.


Én furcsállom azt hogy mennyire sok emberben van igény valamilyen korlátozó funkcióra, hogy “ne lehessen nyúlva” a saját pénzükhöz… miért akarnak egy külső kényszerítő körülmény bevonásával korlátok közé szorulni… valószínűleg a KH meg a bankok nem ismerték fel ezt az igényt, mert abból indulnak ki, hogy az emberek szeretnek korlátlanul hozzáférni a pénzükhöz, és a pénzügyi tudatosságra, pénzügyi szabadságra törekednek, nem pedig a pénzügyi szolgaságra.

A Revolut ebben is innovatívabb.. hiszen a “széf” funkció semmire nem jó gazdaságilag. Csak amolyan pszichológiai biztonságtudatot ad az ilyen alacsonyabb pénzügyi intelligenciájú csoportoknak, akik ettől úgy érzik hogy “biztonságban van” a “félretett” pénzük…

2023. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Lekötött betétként. Ehhez tudni kell mennyi az a minimum amit leköthetsz. Én OTP-s vagyok, és az én számla csomagomnál például minimum 50000 Ft-ot lehet lekötni, minimum 1 hónapra. De ezt neked kell tudni, hogy a K&H-nál mennyi a minimumi összeg. De ha nem tudod akkor keresd a K&H telefonos ügyfélszolgálatát, vagy menjbe a K&H-ba személyesen.
2023. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nyitsz egy államkincstári számlát és veszel állampapírt. Így még értékelhető kamatot is kapsz rá, nem úgy, mint lekötött betétben vagy ilyen "széf" funkcióban.

Azt én sem értettem soha, hogy miért kell az embereknek kényszerítő eszköz, hogy ne költsék el a pénzüket...

2023. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyi időre befekteted a pénzt államkincstárnál, amíg nincs rá szükséged. Így még gyarapodni is fog.


Másik opció revolut számlára átküldöd és nem nyulsz hozzá. 0 költség.

2023. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%
minden banknál létezik takaréskszámla, ami pont erre jó. A K&H-nál "tervező megtakarítási számla" néven fut, illetve ha itt mst a junior változat az érdekes, akkor "ifjúsági megtakarítási betétszámla".
2023. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!