Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szoktatok kölcsönkérni pénzt...

Szoktatok kölcsönkérni pénzt ismerősöktől ? Vagy Provident esetleg ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha választani kellene akkor inkább ismerős. Eddig életemben egyszer kellett pénzt kérnem. De a Providenttől csak akkor vennék fel ha éheznék. Az kb legális uzsora.
2023. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Soha nem kértem kölcsön ismerőstől és remelem soha nem is fogok rászorulni, mert szerintem nagyon megalázó dolog. Közeli rokontól talán.
2023. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem kértem kölcsön sose. Szánalmasnak érezném, hogy önálló, felnőtt férfiként mástól kelljen pénzt kérnem.
2023. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

Volt már, hogy egy százast a bevásárlókocsiba, vagy ha épp nem tudtam valamit kifizetni mert nem volt nálam zsozsó vagy kártya.


Providenttől is vettem fel személyi kölcsönt 10% THM mellett hogy az egészből államkötvényt vegyek 13% -os hozammal 😅

2023. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
#4 Mekkora összeget vettél fel és milyen futamidővel?
2023. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem kértem kölcsönt, és nem is volt hitelem, pedig nem vagyok gazdag.

Undorító dolognak tartom! Inkább többet dolgozok, vagy plusz állás vállalok, de egyikből sem kérek soha!

2023. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
0%
Nem, eszembe sem jutott soha. Inkább beosztom a pénzt, vagy lemondok az adott dologról. De ha mégis valami nagyon fontosra kell a pénzt, akkor is inkább ismerőstől, de tőle is csak kis összeget, és csak akkor, ha tudom, hogy biztosan vissza is tudom fizetni. De banktól soha! Sok, pénzügyekhez nem értő embert fosztottak már ki, rájuk tukmálva mindenféle hitelt, pedig tudták, hogy az illető nem hitelképes. Hozzászoktatták őket a felelőtlen költekezéshez és a hitelekhez, van akinek több hitelkártyája is van, aminek általában az a szomorú vége, hogy az illető viszonylag kis tartozás miatt elveszíti még az ingatlanát is, amelyet árverésen potom pénzért a "hiénák" felvásárolnak.
2023. okt. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére még nem kellett kölcsön kérnem. Pedig voltak ínséges évek. Pl amikor a nagymamám testvére vinni akarta a házunkat, mert állítólag a mama nem fizette vissza a kölcsönt a 4 közül az egyik tesónak, amiből 1950-ben vették az ingatlant. Pedig de. Tanulság: el kell menni jegyzőhöz, és ott hitelesíteni a papírokat minden nagyobb megállapodásról, családon belül is. Nem elég tintával, két ismerős tanúval aláíratni egy fecnit, hogy további követelésem nincs felétek, mert aki őrzi, talán előbb meghal, és eltűnik a papír! Tőlem már többször kértek kölcsön kisebb összeget, 200 ezer volt a legtöbb, de sokszor volt 5000 is hó végén. Általában késedelmesen adták vissza.
2023. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Providenttől is vettem fel személyi kölcsönt 10% THM mellett hogy az egészből államkötvényt vegyek 13% -os hozammal 😅"

Kamuzol, hol kapsz te a Providenttől 10% THM mellett kölcsönt?

2023. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

“#4 Mekkora összeget vettél fel és milyen futamidővel?“


Sajnos 1 millió volt a termék esetében a maximum, úgyhogy annyit. 22 hónap futamidő, de teljesen ingyen előtörleszthető, ez most meg is fog történni, mert lement 10% alá a rövid állampapírhozam.

(Aprópénz amit így lehetett nyerni de kár lett volna nem kihasználni, kijön belőle egy nagyobb Lego készlet pl.)

2023. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!