Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van levinni 10%-ra...

Mi értelme van levinni 10%-ra a törvényi minimum önerőt az első lakás vásárlásánál?

Figyelt kérdés

1.) Melyik bank fog élni ezzel a lehetőséggel? Hiszen már a 20%-ra sem adtak hitelt nagyon sok esetben.

2.) Ha mégis lesz ilyen bank, akkor aki belevág, és a delikvens csak 10%-ot tudott összekuporgatni, hogyan fogja fizetni az óriási törlesztőket?

80 milla egy normális lakás Pesten. Felvesz 72-t rá, és fizeti majd 30 évig?



2023. okt. 22. 10:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Én sem gondolom, hogy ennek nagy hatása lesz. Aki ki bírja fizetni a törlesztőt, annak nem azon -10% önerőn fog múlni a dolog, esetleg kicsivel korábbra tudják hozni a vásárlást.
2023. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

"1.) Melyik bank fog élni ezzel a lehetőséggel? Hiszen már a 20%-ra sem adtak hitelt nagyon sok esetben."

Bármelyik. A bankok elsősorban hitelekből szereznek nyereséget.


"2.) Ha mégis lesz ilyen bank, akkor aki belevág, és a delikvens csak 10%-ot tudott összekuporgatni, hogyan fogja fizetni az óriási törlesztőket?"

Magánügy, ahogy akarja.


"80 milla egy normális lakás Pesten. Felvesz 72-t rá, és fizeti majd 30 évig?"

Fizeti. Vagy bebukja a hitelt.

2023. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
42%
Ez is egy a sok intézkedés közül, amivel a NER igyekszik támasztani az ingatlanpiacot. Valamiért nem szeretnék, hogy a piaci mechanizmus érvényesüljön és csökkenjenek az árak a magas kamatkörnyezet hatására. Lehet hogy sok ingatlanja van az udvaroncoknak(?).. De ugyebár mindennek meglesz a böjtje…
2023. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
#3 Az ingatlanpiac nagyon fontos motorja a gazdaságnak a világon mindenhol, ilyformán érthető a szándék.
2023. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%
#4 ez így van, csak hát a motort hiába bikázzuk, meg szerelgetjük-buheráljuk… amikor a tank üres.🤷‍♂️
2023. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Az,hogy aki teljesen hülye az felvegyen egy olyan hitelt amit sose fog tudni visszafizetni.


SOHA DE SOHA nem vennék fel 50 milliókat. Bármi történik közben tönkre is ment az életem akár 30-40 évesen is. Anno én is vettem fel hitelt. Házunk is van. De szerintem ekkora hiteleket felvenni óriási rizikó.

2023. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 krwkco ***** válasza:
70%

"Melyik bank fog élni ezzel a lehetőséggel? Hiszen már a 20%-ra sem adtak hitelt nagyon sok esetben."

Az, hogy a 20% önerőre rendelet született, azt mutatja, hogy mindkét fél, azaz a bankok is hajlandóak voltak alacsonyabb önerővel hitelt nyujtani. Amit az állam bizonytalanságnak vagy felelőtlenségnek itélt és ezért megtiltotta.

A törlesztésnél a jövedelem megléte a kritikus, nem az önerő. Az csak a bankok kockázatát csökkenti. Amit némi kamatfelárral ki tudnak egyenlíteni.


"és fizeti majd 30 évig?"

A lakás hosszútávú, életreszóló fogyasztási cikk. Nem az a normális, hogy az emberek megkeresik az árát és csak utána kezdenek lakni. Hanem a hitellel előrehozzák a későbbi jövedelmüket.

A 30 éves hitel azt jelenti, hogy állandó jövedelem mellett a 20%-ot 6 év alatt lehet összegyüjteni, a 10-et meg 3 év alatt. Sőt az albérlet költsége és az alacsonyabb kezdeti bérek miatt még rosszabb a helyzet.



2.) Ha mégis lesz ilyen bank, akkor aki belevág, és a delikvens csak 10%-ot tudott összekuporgatni, hogyan fogja fizetni az óriási törlesztőket?


80 milla egy normális lakás Pesten. Felvesz 72-t rá, és fizeti majd 30 évig?

2023. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 krwkco ***** válasza:
77%
Az utolsó két bekezdést nem akartam berakni, csak benne maradt a copy/paste miatt. :-)
2023. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

Példa: pályakezdő jól kereső területen, ahol a várható fizetés (pláne 2-3 év múlva) 600-800-1200K... így ugyn most nincs pénze, de majd lesz, és nem gond törleszteni évi pár millát.

A kérdés hogy mi drágább: a hitelkamatok, vagy az albi. Jelenleg az előbbi, ezért butaság kb bármilyen lakáshitelt felvenni szerintem.

2023. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdés hogy mi drágább: a hitelkamatok, vagy az albi. Jelenleg az előbbi, ezért butaság kb bármilyen lakáshitelt felvenni szerintem."


Ez azért nem ennyire egyszerű... Hiszen ha a saját lakásodat fizeted, semmilyen indokkal nem tehetnek ki, míg egy albérletből igen. A másik pozitívuma nyilván az, hogy egyszer majd végleg a tiéd lesz az a lakás amiben élsz, míg az albérletről csupán szép emlékeid maradnak.

2023. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!