Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Másoknál is ilyen tolakodó az...

Másoknál is ilyen tolakodó az OTP?

Figyelt kérdés

Évek óta az OTP-nél vezetek bankszámlát. Az az érzésem, hogy (főleg személyes ügyintézés során) folyamatosan rá akarnak venni valamire, amit én nem is szeretnék, pl.:

- hitelkeretbővítésre vettek rá egyszer (mást intéztem, de a nő kb. a végén beleerőltetett, nem olyan rossz stb.)

- ennek következő alkalommal való megszüntetéséhez bemenve elkezdtek kérdezőskdni, hogy hitelt veszek-e fel? (én kértem valamit, miért indokoljak? így döntöttem, és kész...)

- ismét: látják, "pirosan villog a lámpa gépükön" (mondta az ügyintéző), nekem járna hitelkeret... Mondom: még átgondolnám, majd máskor. Mire ő: nem érti miért, de jó... (kb. én éreztem magam rosszul)


Nem azt csinálják, amit kérek, hanem elkezdenek másról magyarázni. Kitérő, nem világos választ adnak stb.


Mai eset: felhívnak, régi ügyfél vagyok, ezért megtakarítási tanácsadást adnak nekem, mikor jó? Mondom: elfoglalt vagyok. Mire a nő: ezen a héten nem is tudnak, de a következő héten...


Ki kéri ezeket a szolgáltatásokat? Ki van adva az ügyintézőknek, hogy telefonkereskedést folytassanak? Másoknál is rendszeres ez?


HANGSÚLYOZOM: NEM A NORMÁL MEGKERESÉSEKKEL, SZÁMLAÜGYEKKEL VAN A GOND, AZZAL KAPCSOLATBAN NYUGODTAN HÍVHATNAK...


(Más bankoknál is voltam ügyfél, ott ilyesmit nem tapasztaltam.)



2023. nov. 14. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én letiltottam minden marketingcélú megkeresést. A fiókban pedig nem hagyom, hogy elterelődjön a téma (szerencsére évek óta nem kellett bemennem).


Az értékesítések után jutalékot kapnak.

2023. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt sejtettem, de más banknál miért nem csinálják? (Legalábbis nem ilyen erőszakosan...)
2023. nov. 14. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Más banknál is csinálják.
2023. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is ugyanígy nyomulnak.
2023. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem OTP sajátosság, minden banknál ezt csinálják. Az ügyintézők általában jutalékot kapnak az efféle értékesítésekért.


Nekem is volt olyan, hogy egy ügyintézés során a (soha nem használt) folyószámla hitelkeretemhez rámbeszéltek egy törlesztési biztosítást. Minthogy a díja a mindenkori kihasznált hitelkeret bizonyos százaléka, így hagytam, hadd állítsák be. Úgyse használtam ki soha a hitelt, a nullának meg akárhány százaléka is nulla.

2023. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
(köszönöm az újabb válaszokat!) Utolsó: igen, de pl. más banknál történő hitelfelvételnél már igen is számít, van-e ilyen hitelkereted (jobb, ha nincs)
2023. nov. 14. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy vagyok. Amikor pl a szemelyi kolcson biztositast nem kertem el kezdett eroskorni. Hogy hat milyen jo lesz ha kirugnak, meg ha balesetem lesz es nem tudok fizetni.. belementem, mert amugy is nehezen mondok nemet.


Akkor elotte ravettek a vedelnwzo biztositasra havi 990ert, szinten munkanelkuliseg esetere. Aztan rabeszeltek a balesetbiztositasra. Ez talan megerte, ezzel nincs akkora gondom, de itt is tukmaltak mint az allat. Elsore leszereltem hogy maskor, masodikra mar belementem.


Borzaszto kellemetlenul erzem magam mindig.


Jut eszembe igy a vegere, volt regen hitelkeretem, kihasznaltam, visszatorlesztettem majd megszuntettem. Utana minden alkalommal ajanlgattak..

2023. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"más banknál történő hitelfelvételnél már igen is számít, van-e ilyen hitelkereted"


Mivel 100 ezer volt csak a hitelkeret, nem nagyon törődtem vele, mert az JTM-be csak 5000 forinttal számít bele. Meg azóta már le is nullázták azt a hitelkeretet, mert nem alkalmazottként dolgozok. Igaz, hogy kétszer annyit keresek, mint előtte alkalmazottként, de hát na, az vállalkozói jövedelem. :D

2023. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!