Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváróval kapcsolatban...

Babaváróval kapcsolatban kérem valaki segítsen!! Hagyjuk vagy vágjunk bele?

Figyelt kérdés

Nagyon őszintén szeretném el mondani hogy mi a helyzet és kérem mondjatok véleményt hogy bele vágjunk e vagy sem.

Én és a párom mindketten 21 év felettiek vagyunk. Nekem sosem volt munkaviszonyom iskolába jártam le érettségiztem aztán össze is költöztem a párommal azóta is boldogan. Ő dolgozik bejelentett munkahelye van,nem számlára jön a pénz kézbe kapja hetente. Több mint 3 éve megszakítás nélkül volt 3 cégnél is ezek a cégek a építőipari vállalkozóké (tartozásosak) be van jelentve a párom 189.000 ftra de meg dolgozik a pénzért nem pedig csak "bejelentik pár ezer ftèrt" ő valóban azoknál a cégeknél dolgozik építő ipari munkát végez. Van egy közös gyermekük GYESen vagyok vele.

A jövedelmünk havonta 231.000 de ebből a páromè hetente jön.

Jól megélünk annak ellenére hogy kevés a bevétel(nincs hiány semmiből)🙂

Nem vagyunk KHR listán sem, nem vagyunk büntetett előéletűek sem. Nincs NAV tartozásunk. Nem játszunk szerencsejátékot,házasok leszünk most pénteken🙂 állandó magyar lakcímünk is van de nem egy helyre szól a kettőnké.

A cégekről annyit ahová be van jelentve párom hogy állítólag tartozásosak😏

Szerintetek belevagjunk a babaváró hitelbe? Szeretnénk már egy jobb lakást. OTP-nél szeretnénk felvenni. Aki azt gondolja hogy még egy gyerek a semmire az rosszul gondolja,a meglévő gyermekünknek is A-tól Z-ig mindene megvan amit kíván.(rendelkezünk önerővel)



2023. nov. 20. 00:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Hat ha terveztek meg gyereket akkor egyértelműen igen. Ha nem akkor nem
2023. nov. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Felesleges a kérdés, mivel ekkora bevételre, egyetlen munkaviszonnyal rendelkező részére nem is adják meg a babavárót.


Második gyerek helyett menjél el tanulni és dolgozni, meg a pasid is, mert ez a 230 ezrecske 3 év múlva majd max. a kajára és rezsire lesz elég.

2023. nov. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A heti kifizetés, kp-ban problémás lesz a hitelfelvételnél.
2023. nov. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elképzelem, hogy fizetitek még a havi 50 ezer törlesztőt is, 3s akkor majd havi 170 ezerből éltek 3-an. Persze. Bár ennyi pénzből élve gondolom, már most sem kapja meg a gyerek a normális, egészséges táplálékot :/
2023. nov. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

2 felnott 1 gyerek ekkora bevetelre.

Eselytelen. Felejtsetek el sztem.

2023. nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alacsony fizetésből szerintem rossz ötlet a hitel. Gondolj bele, lesz egy plusz fő a családban, akire költeni kell, pénz viszont kevesebb marad, mert egy része a hitel tórlesztésre megy.
2023. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ilyen jó kamatozású kölcsönt sehol nem kapsz. 1 gyerek után kamatmentes...
2023. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen jó kamatozású kölcsönt itt sem fog kapni, mert ekkora bevételre nem adják meg nekik a babavárót.
2023. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Be kell ballagni a bankba, vagy segítséget kérni egy babavárós facebook csoportban.

Ha meg is adják, szerinten erős hazárdírozás, amit ti csináltok. Hiába mondod, hogy jól éltek, 3 főre 230 ezer forint minden, csak nem jó.

2023. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Plusz 4 fovel kell szamolni mert azert vennek fel, mert lenne 2. gyerek, hisz az elso mar ott van.
2023. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!